У четвер, 19 травня, в столичному ліцеї №20 в рамках спортивного свята відбулася презентація петанку як варіативного модуля фізичного виховання в школах. Окрім цього, учні 4-7 класів випробували свої можливості в цій спортивній грі.
Як наголошує президент Всеукраїнської федерації петанку Василь Леськів, тут немає питання «фізичної форми», бо грати можуть всі, навіть учні, звільнені від уроків фізкультури, які, наприклад, не можуть бігати. Петанк розвиває силу, точність, спритність, окомір, волю та витримку. Ще одним позитивним аспектом цього виду є можливість гри на свіжому повітрі.
«Всеукраїнська федерація петанку подала документи в Міністерство освіти та науки щодо включення петанку в урок фізичного виховання та спорту в системі шкільної освіти України. Ми розробили програму, і Міністерство затвердило її. І тепер викладач фізкультури, складаючи щорічний план, офіційно може включати до нього урок з елементами петанку», — пояснив голова організації.
Також він розповів, що зараз вже є багато майданчиків, на яких можна не тільки займатися петанком в рамках уроку фізкультури, але й створювати секції з цього виду при школах.
На святі побували представники Посольства Франції в Україні: радник з питань культури та співробітництва Паскаль Сліванскі, аташе з питань університетського і наукового співробітництва Сільвен Ріголле та аташе з питань співробітництва в галузі французької мови Віржіні Вільшанж. Вони провели показовий виступ як носії гри для вихованців ліцею. Окрім цього, як повідомив президент Всеукраїнської федерації петанку, було досягнуто домовленостей з Посольством Франції в Україні щодо підтримки розвитку петанку в українських школах.
Варто відзначити, що Всеукраїнська федерація петанку ще два роки тому розпочала реалізацією своєї програми щодо впровадження петанку в загальноосвітніх школах. Це один з ключових напрямків роботи федерації.
Довідка. Петанк – один з різновидів гри в кулі. У сучасній формі петанк виник в 1907 році у Франції. Багато хто бачить схожість між петанком і кьорлінгом, адже в обох іграх треба докинути якомога ближче до центру, розташованого на певній відстані, спортивне знаряддя. У петанку центром виступає невеличка за формою дерев’яна куля, а знаряддям є порожнисті металеві кулі. Коли граєш у петанк, важливо не відривати ноги від землі, поки кинута куля не приземлиться.
Прес-служба Спортивного комітету України