Підкорення Парижу українськими скелелазами

 boldyrev_wc2016_france У Парижі (Франція) завершився Чемпіонат світу 2016 року зі скелелазіння. Нагороди розігрувалися в трьох дисциплінах – швидкості, складності і боулдерингу. Збірна України була представлена 16-ма найсильнішими скелелазами, які виступали в тих дисциплінах, в яких спеціалізуються.  

Найкращий результат у швидкості показав Даниїл Болдирєв. Він впевнено подолав кваліфікацію і вийшов до чвертьфіналу. Проте захистити титул 2014 року, коли Даниїл встановив новий світовий рекорд, не вдалося. В 1/4 у боротьбі з господарем ЧС Мавемом Басса Болдирєв допустився прикрої помилки, зісковзнувши із зачіпки, він втратив дорогоцінний час, що коштувало йому боротьби за нагороди.

В 1/8 турніру на швидкість зупинилися двоє українців – Алла Маренич і Костянтин Павленко. У підсумку, харків’янка – дев’ята, одесит – десятий.

Не змогли подолати кваліфікаційний бар’єр у швидкості Тетяна Колкотіна, Олександр Салімов, Олексій Зайченко та Анастасія Горяча.

У змаганнях на складність найвищого результату досяг Федір Самойлов. Молодий скелелаз увірвався до півфіналу, проте обійти провідних спортсменів було наразі неможливо.

Пройти кваліфікацію у складності не змогли Валерій Крюков і Михайло Ткачук.

Найкращим у боулдерингу серед українців став Сергій Топишко. Проте і йому не вдалося пройти півфінальну стадію. Сергій посів 15-у позицію.

Другий високий результат у команді боулдеристів показала Євгенія Казбекова, яка, зокрема, спробувала свої сили у комбінованому заліку. Нагадаємо, в такий спосіб – за сумою виступу в трьох дисциплінах – визначатимуться призери Олімпійських ігор в Токіо через чотири роки. На жаль, в жодному виді змагань Євгенія не змогла подолати кваліфікацію,  хоча найближче до виходу у півфінал була саме в боулдерингу, де стала 21-ю, тоді як у швидкості Казбекова посіла 44-у позицію, а в складності – 31-у.

Маргарита Захарова, Сергій Карпін, Євген Ткаченко й Антон Кухар не подолали кваліфікацію.

Загалом на турнірі брали участь 260 скелелазів з-понад 30 країн світу. Наступна першість планети відбудеться в 2018 році.

Цікавий факт, вдруге першість планети зі скелелазіння проходила в Парижі (до цього французька столиця приймала ЧС в 2012 році) і знову наша збірна повертається звідти без жодної відзнаки. Загалом, починаючи з 1991 року, українські скелелази 21 раз відзначалися на подіумі ЧС, яких на цей час відбулося 14 турнірів.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *