Підводне плавання: є перші медалі України на Всесвітніх іграх

world-games-finswimming«Срібна» естфетна команда і дві «бронзові рибки» Яна Трофимець і Маргарита Артюшенко: перші медалі для України на Всесвітніх іграх здобула наша збірна з підводного плавання.

Змагання у басейні «Ернандо Ботеро» розпочалися з самісінького ранку. Щойно прокинувшись, спортсмени заходилися проводити останні приготування – від того, як налаштуєш свій моноласт, залежить доля перемоги чи поразки, які часто розділяють соті долі секунди. У кожного учасника моноласт свій, індивідуальний, зроблений вручну – фабричні, конвеєрні моноласти, кажуть спортсмени, значно гірші. І хай зовні плавці виглядають дещо незвично (ні, не як риби, а як русалки і русали), гребуть вони дуже сильно, розвиваючи солідну швидкість.

Часу на розкачку учасникам не знадобилося: вже з першого запливу на 100 метрів у чоловіків почали падати рекорди Всесвітніх ігор. Що говорити, коли у фіналі рекордний час нашого Дмитра Сидоренка, показаний у 2009-му в Гаосюні (35,85с), перевершили одразу семеро учасників! В тому числі, і наш Олександр Коньков – але цього 20-річному юнаку вистачило тільки для сьомого місця. Золотий час італійця Чезаре Фумароли – 35,06с. Срібна медаль у росіянина Павла Кабанова, бронзова – у француза Александра Нуара.

world-games-finswimming-start-2На дистанції 400 метрів до фіналу пробився наш Олександр Одиноков. Мав там бути і Денис Грубник, але отримав дискваліфікацію від суддів. Подавати протест і платити 100 євро не стали – арбітри майже ніколи своїх рішень не змінюють. В результаті Одиноков став шостим, програвши лідеру 8 секунд. Чемпіоном з новим рекордом ВІ став німець Макс Лаушус (2:58:00). Другий – росіянин Євген Смирнов, третій – італієць Стефано Фіджині.  

За словами головного тренера збірної України Євгена Яковлева, здивувало, що виявилися не готовими до змагань традиційно потужні збірні Китаю та Південної Кореї. «Натомість класно себе показують господарі, – сказав він – колумбійці забезпечують своїм фантастичну підтримку. Знаю, що на фінали було розкуплено 5 тисяч квитків!».

Втім, поки Колумбія без «підводних» медалей. Натомість Україна саме у басейні «знайшла» свою першу нагороду ІХ Всесвтніх ігор – Яна Трофимець фінішувала третьою в запливі на 200 метрів. Тримаючись у тіні упродовж усієї дистанції, українка рвонула на фінішній прямій і таки припливла у призах! Перше місце з новим рекордом змагань посіла росіянка Валерія Барановська, друге – її співвітчизниця Василіса Кравчук.

world-games-finswimming-team-ukraine-podiumПочин зроблено, далі – більше. У запливі на 50 метрів на глибині, коли спортсмени взагалі не випірнають із води, бронзовий результат показала Маргарита Артюшенко. При цьому від золота ї відділили якихось три соті секунди – це, мабуть, саме той час, за який оком не встигнеш кліпнути. Трійка призерів фінішувала практично одночасно, але найшвидшою все ж була Камілла Хейц з Франції. Китаянка Хуаньшань Ксю і українка Артюшенко – за нею.

На десерт організатори запланували жіночу естафету 4х100 м. Тут рівних не було росіянкам, які з перших метрів пішли у відрив, залишивши суперниць у фарватері. Українки ж вели напружену боротьбу з китаянками, котра в підсумку завершилася на нашу користь – є срібло! Виборювали його Анастасія Антоняк, Маргарита Артюшенко, Ольга Шляховська і Яна Трофимець.

Роксана Касумова з Калі

{social}

{iarelatednews articleid=»1567,1566,1564″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *