Поляки виграли київський етап EBC Pro Team Cup

billiard-pool-ebc-team-cupКиїв зібрав зірок східноєвропейського пулу – у столиці відбувся міжнародний командний турнір з цієї дисципліни спортивного більярду EBC Pro Team Cup. Перші подібні змагання під егідою ЕВС (European Billiard Council) пройшли в лютому цього року в польському місті Кельце. Тоді організатори вибрали формат мікста (чоловік + жінка). Українська команда у складі Артема Кошового і Вікторії Нагорної посіла там третє місце.

Цього разу за перемогу «билися» чоловічі дуети – 15 команд з чотирьох країн (України, Росії, Польщі та Словаччини). Було і три дівчини: окремою командою виступили Марія Бучарська і Дарина Красножон, а Юлія Євсеєнко зіграла у парі з Олександром Касьяновим. Загалом же у сітці турніру було аж 8 українських команд.

До півфіналу за підсумками першого дня вийшла, щоправда, лише одна – Україна-1, Артем Кошовий і Віталій Пацура (вони вперше грали у такому складі). У попередньому раунді наші хлопці зазнали поразки від польського дуету Войцех Шевчик-Кароль Сковерські, але пробилися до ½ через нижню сітку. І тут отримали нагоду взяти реванш у своїх кривдників.

У півфіналі українці кілька разів вели в рахунку, однак, майже безпомилково граючи на початку та в середині партії, припускалися фатальних помилок у кінцівці. Як не дивно, більшість цих помилок в пасиві не юного Пацури, а значно досвідченішого Кошового, який тричі не забив вирішальну «девятку». Клас опонентів дозволив їм легко скористатися цими «подарунками» – 9:7 на користь поляків.

Доля другого півфіналу між Польщею-1 (Томаш Каплан-Радослав Бабиця) та Росією-2 (Костянтин Степанов-Сергій Нікітін) вирішилися тільки в контровій партії. Тут після якісної маски росіян Томаш Каплан виконав чудовий удар-перескок практично через весь стіл, причому не тільки влучив у кулю (на що розраховував), але й забив її з дуже тонкою «різкою» (чого явно не очікував). Заведені таким ударом поляки впевнено довели справу до перемоги.

У поєдинку за третє місце боротьби не вийшло. Росіяни явно були засмучені поразкою в півфіналі, і Кошовий з Пацурою з ходу вирвалися вперед на 5 партій. Артем з Віталієм грали не ідеально, але удача була на їхньому боці, а Степанов з Нікітіним ніяк не могли намацати свою гру. Коли у російських пулістів почало щось виходити, розрив у рахунку був уже надто великий. Україна виграла 9:4 і завоювала бронзові медалі.

Фінал між поляками нагадував тренування з підвищеною відповідальністю. Гра була найвищого класу, і практично без помилок, але, можливо, саме через це виглядала трохи нудніше за всі попередні матчі, передає сайт Федерації спортивного більярду України. Суперники добре знали один одного, і без розвідки кинулися в атаку. Глядачі нарешті побачили якісну серійність, яка виявилася кращою у більш досвідчених Радослава Бабиці і Томаша Каплана. Саме вони стали переможцями EBC Pro Team Cup, вигравши фінал з рахунком 9:4.

{social}

{iarelatednews articleid=»1227,1101,1042″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *