Понад півсотні медалей привезли з чемпіонату світу українські спортсмени з армрестлінгу!

У Будапешті (Угорщина) зібрались спортсмени з найсильнішими руками планети аби позмагатись за титули чемпіонів світу з армрестлінгу серед юнаків, юніорів, ветеранів, дорослих та спортсменів з обмеженими можливостями (з вадами зору, слуху та з ураженням ОРА).

У чемпіонаті взяли участь близько 1200 спортсменів з 53 країн світу. Як зазначає Президент Української федерації армспорту Володимир Петренко, українська збірна виступила блискуче, хоча і виклалась не на повну.

На рахунку наших спортсменів 56 медалей, з них: 13 золотих, 16 срібних, 27 бронзових. У загальнокомандному заліку Національна збірна України посіла 3 місце. У пара-чемпіонаті світу серед спортсменів з вадами зору, слуху та з ураженням ОРА у команди також 3 місце.

У юнацькому заліку (до 18 років) Національна збірна здобула 9 медалей (2 золоті та 7 бронзових). Обидві золоті медалі виборола полтавчанка Руслана Кулик (вагова категорія до 70 кг). Дві бронзові медалі виборола Юлія Муха (в.к. до 45 кг) і ще по одній бронзі у Яніни Назарько (в.к. до 60 кг), Дарини Сватухи-Зубакової (в.к. до 70 кг), Станіслава Сокотуна (в.к. до 75 кг), Максима Поліщука (в.к. до 75 кг) та Юрія Cелецького (в.к. до 80 кг).

Юніорський залік (до 21 року) приніс у загальну скарбницю збірної 10 медалей (1 золота, 4 срібні, 5 бронзових). Чемпіоном світу серед юніорів став атлет з Тернопільської області Петренко Олег (в.к. до 85 кг), який крім золота здобув ще й бронзову нагороду. Дві срібні медалі виборола Марина Шуліка (в.к. до 65 кг). По комплекту «срібло+бронза» здобули Анастасія Щолокова (в.к. понад 70 кг) та Олександр Кулішов (в.к. до 90 кг). По одній бронзовій медалі дістали Денис Матяш (в.к. до 70 кг) та Дмитро Чалюк (в.к. до 80 кг).

На рахунку «дорослих» 8 нагород, з них: 2 золоті, 1 срібна, 5 бронзових. Дві «дорослі» медалі Чемпіонату (золото та срібло) виборов найтитулованіший спортсмен збірної киянин Євген Прудник у ваговій категорії до 90 кг. Ще одне золото в Олега Жоха (в.к. до 85 кг). Бронзу до свого арсеналу зарахували Анастасія Гончаренко (в.к. до 50 кг), Оксана Дяченко (в.к. до 80 кг), Ірина Рожещенко (в.к. до 80 кг), Олександр Баландін (в.к. до 60 кг) та Айдер Алідінов (в.к. до 100 кг)

В чемпіонаті світу серед ветеранів завойовано 4 медалі (2 золоті, 1 срібна та 1 бронзова). Золото у Лілії Занько (в.к. до 80 кг), та Валерія Головченка (в.к. понад 100 кг). Валерій виборов ще бронзову медаль ЧС.  Срібна медаль у Романа Рудницького (в.к. до 80 кг).

«Вже 20 років наша збірна є однією з кращих у Європі та світі, тому ми завжди ставимо перед собою найвищі цілі. Я знаю потенціал нашої команди тому впевнено можу сказати, що від запланованого результату виконано десь 70-80 %. Були у збірній спортсмени, які не здобули медалей, хоча при підготовці демонстрували чудові результати. Але ми не засмучуємось. Так, ми можемо боротись за національне золото, але часом не вистачає фінансової складової. Для професійної підготовки потрібні тренування, спеціальні вітаміни, збори, тощо. Так, на змаганнях зараз лідирують команди Росії, Туреччини, Казахстану та Грузії – тут держава сильно опікується спортсменами. В нас все інакше.

На щастя, армрестлінг – це масовий та доступний вид спорту, у порівнянні з багатьма іншими. Майже в кожному ВУЗі, в кожному регіоні та фітнес-клубі вже є столи та секції з армрестлінгу. Тож ми мислимо позитивно. У нашому виді спорту є багато перспективної молоді. Ці спортсмени готуються вже наступного року поповнити дорослу збірну. Ми точно зробимо все необхідне аби залишатись у трійці лідерів» — ділиться думками та планами Володимир Петренко.

Про досягнення спортсменів з обмеженими можливостями читайте у наступній статті!