Правила виконання вправ силового триборства

Присідання (правила і порядок виконання)
Після зняття штанги зі стійок (асистенти на помості можуть надати допомогу атлетові в знятті штанги) атлет, просуваючись назад, стає у вихідне стартовк положення обличчям до передньої частини помосту. При цьому гриф повинен лежати горизонтально на плечах атлета, пальці рук повинні обхвачувати гриф, а верх грифа повинен знаходитися не нижче ніж товщина самого грифа від верху зовнішніх частин плечей. Кисті рук можуть перебувати на грифі в будь-якому місці між втулками, до дотику з їх внутрішньою стороною.
Щойно атлет прийняв нерухоме положення з випрямленими у колінах ногами і вертикально розташованим тулубом і штанга знаходиться в правильній позиції, старший суддя повинен подати сигнал для початку присідання. Сигналом служить рух руки вниз разом з виразною командою «присісти» («сквот). До отримання сигналу для початку вправи атлетові дозволено робити будь-які рухи, що не тягнуть за собою порушення правил, для прийняття стартової позиції. В цілях безпеки старший суддя може попросити атлета повернути штангу на стійки, подавши виразну команду «повернути» («ріплейс») з одночасним рухом руки назад, якщо після закінчення 5 секунд після зняття штанги зі стійок спортсмен не зміг прийняти правильну стартову позицію для початку вправи .
Отримавши сигнал старшого судді для початку вправи, атлет повинен зігнути ноги в колінах і опустити тулуб так, щоб верхня частина поверхні ніг біля тазостегнових суглобів була нижчою, ніж верхівка колін. Дозволена тільки одна спроба зробити рух вниз. Спроба вважається використаною, якщо коліна атлета були зігнуті.
Під час виконання вправи допускається рух грифа зі стартового положення вниз уздовж спини атлета, але не більше ніж на товщину (діаметр) самого грифа.
Атлет повинен самостійно повернутися у вертикальне положення з повністю випрямленими у колінах ногами. Подвійне вставання (підскакування) з нижнього положення присісту або будь-який рух вниз заборонені. Коли атлет прийме нерухоме положення (поза сумнівом, завершивши рух), старший суддя повинен дати сигнал повернути штангу на стійки.
Сигнал повернути штангу на стійки складається з руху руки назад і виразної команди «стійки» («рек»). Тоді атлет повинен зробити рух вперед і повернути штангу на стійки. В цілях безпеки атлет може попросити допомоги у асистентів повернути штангу на стійки. При цьому штанга повинна залишатися на плечах у атлета.
Під час виконання присідання на помості повинно знаходитися не більше п’яти і не менше двох страхуючих (асистентів). Судді можуть вирішувати, яке число асистентів — 2, 3, 4 або 5 — повинно розміщуватися на помості на всіх етапах виконання вправи.
Причини, за якими піднята в присіданні вага не зараховується
1. Помилка в дотриманні сигналів старшого судді при початку або закінченні вправи.
2. Подвійне вставання (підскакування) з нижнього положення присісту або будь-який рух вниз під час вставання.
3. Помилка у прийнятті вертикального положення з повністю випрямленими у колінах ногами на початку і в кінці вправи.
4. Кроки назад або вперед, хоча бічний горизонтальний рух підошви і погойдування ступень між носком і п’ятою дозволяються.
5. Помилка в згинанні ніг у колінах і опускання тулуба до такого стану, коли верхня частина поверхні ніг біля тазостегнових суглобів знаходиться нижче, ніж верхівка колін.
6. Будь-яке переміщення грифа зі стартового положення вниз уздовж спини атлета більш ніж на товщину (діаметр) самого грифа під час виконання вправи
7. Дотик до штанги або спортсмена страхуючими (асистентами) між сигналами старшого судді для полегшення виконання присідання.
8. Дотик до ніг ліктями або плечима; дозволяється легкий дотик, якщо він не допомагає підйому штанги.
9. Будь-яке кидання або звалювання штанги на поміст після завершення присідання.
10. Недотримання будь-якої з вимог, що містяться в описі правил виконання присідання.
Жим лежачи на лаві (правила і порядок виконання)
1. Лава повинна бути розташована на помості передньою (головною) частиною паралельно або під кутом не більше 45 ° відносно передньої сторони помосту.
2. Атлет повинен лежати на спині, плечима і сідницями стикаючись з поверхнею лави. Підошва та підбори його взуття повинні стикатися з поверхнею помосту або блоків. Пальці рук повинні обхвачувати гриф, що лежить на стійках, при цьому великі пальці рук розташовуються «в замку» навколо грифа. Це положення тіла повинне зберігатися під час виконання вправи.
3. Для забезпечення твердої опори ніг атлет може використовувати рівні плити або блоки не вище 30 см від поверхні помосту. На всіх міжнародних змаганнях повинні бути надані блоки висотою 5, 10, 20 і 30 см для підкладання під ступні ніг. Дозволені легкі або дуже незначні рухи ступньями, що знаходяться на помості або на блоках.
4. Під час виконання жиму на помості повинно знаходитися не більше трьох і не менше двох страхуючих (асистентів). Після того, як атлет самостійно займе правильне положення для старту, він може попросити асистентів допомогти йому зняти штангу зі стійок. У цьому випадку штанга подається на прямі руки.
5. Відстань між руками на грифі, яка вимірюється між вказівними пальцями, не повинна перевищувати 81 см (обидва вказівних пальця повинні бути всередині відміток 81 см). У разі, коли атлет має стару травму або анатомічно не може захопити гриф на однаковій відстані обома руками, він повинен заздалегідь попереджати про це суддів перед кожним підходом. При цьому, у разі необхідності, гриф штанги буде відповідно позначатися перед кожним підходом атлета. Використання зворотного хвату заборонено.
6. Після зняття штанги зі стійок за допомогою або без допомоги асистентів атлет повинен чекати сигналу старшого судді з повністю випрямленими («включеними») в ліктях руками. Сигнал до початку жиму повинен бути даний відразу ж, як тільки атлет прийме нерухоме положення і штанга буде знаходитися в правильній позиції. В цілях безпеки старший суддя може попросити атлета повернути штангу на стійки, подавши виразну команду «повернути» («ріплейс») з одночасним рухом руки назад, якщо після закінчення 5 секунд після зняття штанги зі стійок спортсмен не зміг прийняти правильну стартову позицію для початку вправи .
7. Сигналом для початку вправи служить рух руки вниз разом з виразною командою «старт».
8. Після отримання сигналу атлет повинен опустити штангу на груди і витримати її в нерухомому положенні на грудях з певною і видимою паузою. Нерухоме положення означає зупинку. Рекомендується застосовувати «правило однієї секунди», тобто тримати штангу на грудях на рахунок «один». Потім атлет повинен вижати штангу вгору на прямі руки без надлишкового (надто сильного) нерівномірного випрямлення рук, причому випрямлення рук в ліктях має відбуватися одночасно (разом). Після фіксації штанги в цьому положенні старший суддя повинен дати чітку команду «стійки» («рек») з одночасним рухом руки назад.
9. Якщо анатомічно обидві руки не можуть бути випрямлені повністю, атлет повинен попереджати про це суддів заздалегідь перед кожним підходом.
Правила для інвалідів, які виступають у чемпіонатах з жиму лежачи, що проводяться ІПФ
Чемпіонати з жиму лежачи повинні організовуватися без спеціального виділення спортсменів-інвалідів. У чемпіонатах з жиму лежачи можуть виступати спортсмени-інваліди, які можуть самостійно ходити.
Правила змагань однакові для всіх, хто може керувати своїм тілом. Для спортсменів, у яких ампутовані нижні кінцівки, протези вважаються природними кінцівками. Атлети зважуються без протезів, з наступною компенсацією ваги за допомогою її збільшення відповідно до п. 5 розділу «Зважування» справжніх правил. Для спортсменів з паралізованими нижніми кінцівками, яким необхідні для ходьби спеціальні підтримуючі ремені або подібні пристосування, зважування проводиться з надітими пристосуваннями, які розглядаються як частина природної кінцівки атлета.
Причини, за якими піднята в жимі лежачи на лаві вага не зараховується
1. Помилка в дотриманні сигналів старшого судді при початку або закінченні вправи.
2. Будь-яка зміна у вихідному положенні під час виконання вправи, тобто будь-який підйом (відрив) плечей, сідниць від лави або ступень ніг від поверхні помосту (блоків), або пересування рук по грифу. Допускаються легкі або незначні рухи ступнів ніг. Шкарпетки та каблуки повинні залишатися на поверхні помосту (блоків).
3. Підняття й опускання, підскакування або рух вниз (вдавлювання в груди) штанги після того, як вона була зафіксована у нерухомому положенні на грудях, таким чином, щоб це допомагало атлетові.
4. Будь-яке явне (надмірне) нерівномірне випрямлення рук під час виконання жиму.
5. Будь-який рух штанги донизу під час виконання жиму.
6. Відсутність вижиму штанги на повністю випрямлені руки при завершенні вправи.
7. Дотик штанги або спортсмена страхуючими (асистентами) між сигналами старшого судді для полегшення підйому штанги.
8. Будь-яке торкання ступнями ніг атлета лави або її опор.
9. Недотримання будь-якої з вимог, що містяться в описі правил виконання жиму лежачи на лаві.
Тяга (правила і порядок виконання)
1. Атлет повинен розташовуватися обличчям до передньої частини помосту. Штанга, яка розташована горизонтально попереду ніг атлета, утримується довільним хватом двома руками і піднімається вгору до того моменту, поки атлет не встане вертикально.
2. По завершенні підйому штанги в тязі ноги в колінах повинні бути повністю випрямлені, плечі відведені назад.
3. Сигнал старшого судді складається з руху руки вниз і виразної команди «вниз» («даун»). Сигнал не подається до тих пір, поки штанга не буде утримуватися в нерухомому положенні і атлет не буде знаходитися в безперечно фінальній позиції. Якщо штанга злегка тремтить (трясеться) при проходженні колін, то це не є причиною того, щоб не зараховувати підняту вагу.
4. Будь-який підйом штанги або будь-яка навмисна спроба підняти її вважаються підходом. Після початку підйому не дозволяються ніякі рухи штанги донизу доти, доки атлет не досягне вертикального положення з повністю випрямленими колінами. Якщо штанга осідає при відведенні плечей назад, то це не є причиною того, щоб не зараховувати піднятиу вагу.
Причини, за якими піднята в тязі вага не зараховується
1. Будь-який рух штанги вниз, перш ніж вона досягне фінального положення.
2. Помилка у прийнятті вертикального положення з відведеними назад плечима.
3. Неповне випрямлення ніг в колінах при завершенні вправи.
4. Підтримка штанги стегнами під час підйому. Якщо штанга ковзає по стегнах при підйомі вгору, але при цьому ними не підтримується, це не є причиною того, щоб не зараховувати підняту вагу. У випадку сумніву, суддівське рішення має прийматися на користь атлета.
5. Кроки назад або вперед, хоча бічний горизонтальний рух підошви або погойдування ступень між носком і п’ятою дозволяються.
6. Опускання штанги до отримання сигналу старшого судді.
7. Опускання штанги на поміст без контролю обома руками, тобто випускання штанги з рук.
8. Недотримання будь-якої з вимог, що містяться в описі правил виконання тяги.
powerlifting-prysidannyaПрисідання (правила і порядок виконання)
Після зняття штанги зі стійок (асистенти на помості можуть надати допомогу атлетові в знятті штанги) атлет, просуваючись назад, стає у вихідне стартовк положення обличчям до передньої частини помосту. При цьому гриф повинен лежати горизонтально на плечах атлета, пальці рук повинні обхвачувати гриф, а верх грифа повинен знаходитися не нижче ніж товщина самого грифа від верху зовнішніх частин плечей. Кисті рук можуть перебувати на грифі в будь-якому місці між втулками, до дотику з їх внутрішньою стороною.
Щойно атлет прийняв нерухоме положення з випрямленими у колінах ногами і вертикально розташованим тулубом і штанга знаходиться в правильній позиції, старший суддя повинен подати сигнал для початку присідання. Сигналом служить рух руки вниз разом з виразною командою «присісти» («сквот). До отримання сигналу для початку вправи атлетові дозволено робити будь-які рухи, що не тягнуть за собою порушення правил, для прийняття стартової позиції. В цілях безпеки старший суддя може попросити атлета повернути штангу на стійки, подавши виразну команду «повернути» («ріплейс») з одночасним рухом руки назад, якщо після закінчення 5 секунд після зняття штанги зі стійок спортсмен не зміг прийняти правильну стартову позицію для початку вправи .
Отримавши сигнал старшого судді для початку вправи, атлет повинен зігнути ноги в колінах і опустити тулуб так, щоб верхня частина поверхні ніг біля тазостегнових суглобів була нижчою, ніж верхівка колін. Дозволена тільки одна спроба зробити рух вниз. Спроба вважається використаною, якщо коліна атлета були зігнуті.
Під час виконання вправи допускається рух грифа зі стартового положення вниз уздовж спини атлета, але не більше ніж на товщину (діаметр) самого грифа.
Атлет повинен самостійно повернутися у вертикальне положення з повністю випрямленими у колінах ногами. Подвійне вставання (підскакування) з нижнього положення присісту або будь-який рух вниз заборонені. Коли атлет прийме нерухоме положення (поза сумнівом, завершивши рух), старший суддя повинен дати сигнал повернути штангу на стійки.
Сигнал повернути штангу на стійки складається з руху руки назад і виразної команди «стійки» («рек»). Тоді атлет повинен зробити рух вперед і повернути штангу на стійки. В цілях безпеки атлет може попросити допомоги у асистентів повернути штангу на стійки. При цьому штанга повинна залишатися на плечах у атлета.
Під час виконання присідання на помості повинно знаходитися не більше п’яти і не менше двох страхуючих (асистентів). Судді можуть вирішувати, яке число асистентів — 2, 3, 4 або 5 — повинно розміщуватися на помості на всіх етапах виконання вправи.
Причини, за якими піднята в присіданні вага не зараховується
1. Помилка в дотриманні сигналів старшого судді при початку або закінченні вправи.
2. Подвійне вставання (підскакування) з нижнього положення присісту або будь-який рух вниз під час вставання.
3. Помилка у прийнятті вертикального положення з повністю випрямленими у колінах ногами на початку і в кінці вправи.
4. Кроки назад або вперед, хоча бічний горизонтальний рух підошви і погойдування ступень між носком і п’ятою дозволяються.
5. Помилка в згинанні ніг у колінах і опускання тулуба до такого стану, коли верхня частина поверхні ніг біля тазостегнових суглобів знаходиться нижче, ніж верхівка колін.
6. Будь-яке переміщення грифа зі стартового положення вниз уздовж спини атлета більш ніж на товщину (діаметр) самого грифа під час виконання вправи
7. Дотик до штанги або спортсмена страхуючими (асистентами) між сигналами старшого судді для полегшення виконання присідання.
8. Дотик до ніг ліктями або плечима; дозволяється легкий дотик, якщо він не допомагає підйому штанги.
9. Будь-яке кидання або звалювання штанги на поміст після завершення присідання.
10. Недотримання будь-якої з вимог, що містяться в описі правил виконання присідання.
powerlifting-zhymЖим лежачи на лаві (правила і порядок виконання)
1. Лава повинна бути розташована на помості передньою (головною) частиною паралельно або під кутом не більше 45 ° відносно передньої сторони помосту.
2. Атлет повинен лежати на спині, плечима і сідницями стикаючись з поверхнею лави. Підошва та підбори його взуття повинні стикатися з поверхнею помосту або блоків. Пальці рук повинні обхвачувати гриф, що лежить на стійках, при цьому великі пальці рук розташовуються «в замку» навколо грифа. Це положення тіла повинне зберігатися під час виконання вправи.
3. Для забезпечення твердої опори ніг атлет може використовувати рівні плити або блоки не вище 30 см від поверхні помосту. На всіх міжнародних змаганнях повинні бути надані блоки висотою 5, 10, 20 і 30 см для підкладання під ступні ніг. Дозволені легкі або дуже незначні рухи ступньями, що знаходяться на помості або на блоках.
4. Під час виконання жиму на помості повинно знаходитися не більше трьох і не менше двох страхуючих (асистентів). Після того, як атлет самостійно займе правильне положення для старту, він може попросити асистентів допомогти йому зняти штангу зі стійок. У цьому випадку штанга подається на прямі руки.
5. Відстань між руками на грифі, яка вимірюється між вказівними пальцями, не повинна перевищувати 81 см (обидва вказівних пальця повинні бути всередині відміток 81 см). У разі, коли атлет має стару травму або анатомічно не може захопити гриф на однаковій відстані обома руками, він повинен заздалегідь попереджати про це суддів перед кожним підходом. При цьому, у разі необхідності, гриф штанги буде відповідно позначатися перед кожним підходом атлета. Використання зворотного хвату заборонено.
6. Після зняття штанги зі стійок за допомогою або без допомоги асистентів атлет повинен чекати сигналу старшого судді з повністю випрямленими («включеними») в ліктях руками. Сигнал до початку жиму повинен бути даний відразу ж, як тільки атлет прийме нерухоме положення і штанга буде знаходитися в правильній позиції. В цілях безпеки старший суддя може попросити атлета повернути штангу на стійки, подавши виразну команду «повернути» («ріплейс») з одночасним рухом руки назад, якщо після закінчення 5 секунд після зняття штанги зі стійок спортсмен не зміг прийняти правильну стартову позицію для початку вправи .
7. Сигналом для початку вправи служить рух руки вниз разом з виразною командою «старт».
8. Після отримання сигналу атлет повинен опустити штангу на груди і витримати її в нерухомому положенні на грудях з певною і видимою паузою. Нерухоме положення означає зупинку. Рекомендується застосовувати «правило однієї секунди», тобто тримати штангу на грудях на рахунок «один». Потім атлет повинен вижати штангу вгору на прямі руки без надлишкового (надто сильного) нерівномірного випрямлення рук, причому випрямлення рук в ліктях має відбуватися одночасно (разом). Після фіксації штанги в цьому положенні старший суддя повинен дати чітку команду «стійки» («рек») з одночасним рухом руки назад.
9. Якщо анатомічно обидві руки не можуть бути випрямлені повністю, атлет повинен попереджати про це суддів заздалегідь перед кожним підходом.
Правила для інвалідів, які виступають у чемпіонатах з жиму лежачи, що проводяться ІПФ
Чемпіонати з жиму лежачи повинні організовуватися без спеціального виділення спортсменів-інвалідів. У чемпіонатах з жиму лежачи можуть виступати спортсмени-інваліди, які можуть самостійно ходити.
Правила змагань однакові для всіх, хто може керувати своїм тілом. Для спортсменів, у яких ампутовані нижні кінцівки, протези вважаються природними кінцівками. Атлети зважуються без протезів, з наступною компенсацією ваги за допомогою її збільшення відповідно до п. 5 розділу «Зважування» справжніх правил. Для спортсменів з паралізованими нижніми кінцівками, яким необхідні для ходьби спеціальні підтримуючі ремені або подібні пристосування, зважування проводиться з надітими пристосуваннями, які розглядаються як частина природної кінцівки атлета.
Причини, за якими піднята в жимі лежачи на лаві вага не зараховується
1. Помилка в дотриманні сигналів старшого судді при початку або закінченні вправи.
2. Будь-яка зміна у вихідному положенні під час виконання вправи, тобто будь-який підйом (відрив) плечей, сідниць від лави або ступень ніг від поверхні помосту (блоків), або пересування рук по грифу. Допускаються легкі або незначні рухи ступнів ніг. Шкарпетки та каблуки повинні залишатися на поверхні помосту (блоків).
3. Підняття й опускання, підскакування або рух вниз (вдавлювання в груди) штанги після того, як вона була зафіксована у нерухомому положенні на грудях, таким чином, щоб це допомагало атлетові.
4. Будь-яке явне (надмірне) нерівномірне випрямлення рук під час виконання жиму.
5. Будь-який рух штанги донизу під час виконання жиму.
6. Відсутність вижиму штанги на повністю випрямлені руки при завершенні вправи.
7. Дотик штанги або спортсмена страхуючими (асистентами) між сигналами старшого судді для полегшення підйому штанги.
8. Будь-яке торкання ступнями ніг атлета лави або її опор.
9. Недотримання будь-якої з вимог, що містяться в описі правил виконання жиму лежачи на лаві.
powerlifting-stanova-tyagaСтанова тяга (правила і порядок виконання)
1. Атлет повинен розташовуватися обличчям до передньої частини помосту. Штанга, яка розташована горизонтально попереду ніг атлета, утримується довільним хватом двома руками і піднімається вгору до того моменту, поки атлет не встане вертикально.
2. По завершенні підйому штанги в тязі ноги в колінах повинні бути повністю випрямлені, плечі відведені назад.
3. Сигнал старшого судді складається з руху руки вниз і виразної команди «вниз» («даун»). Сигнал не подається до тих пір, поки штанга не буде утримуватися в нерухомому положенні і атлет не буде знаходитися в безперечно фінальній позиції. Якщо штанга злегка тремтить (трясеться) при проходженні колін, то це не є причиною того, щоб не зараховувати підняту вагу.
4. Будь-який підйом штанги або будь-яка навмисна спроба підняти її вважаються підходом. Після початку підйому не дозволяються ніякі рухи штанги донизу доти, доки атлет не досягне вертикального положення з повністю випрямленими колінами. Якщо штанга осідає при відведенні плечей назад, то це не є причиною того, щоб не зараховувати піднятиу вагу.
Причини, за якими піднята в тязі вага не зараховується
1. Будь-який рух штанги вниз, перш ніж вона досягне фінального положення.
2. Помилка у прийнятті вертикального положення з відведеними назад плечима.
3. Неповне випрямлення ніг в колінах при завершенні вправи.
4. Підтримка штанги стегнами під час підйому. Якщо штанга ковзає по стегнах при підйомі вгору, але при цьому ними не підтримується, це не є причиною того, щоб не зараховувати підняту вагу. У випадку сумніву, суддівське рішення має прийматися на користь атлета.
5. Кроки назад або вперед, хоча бічний горизонтальний рух підошви або погойдування ступень між носком і п’ятою дозволяються.
6. Опускання штанги до отримання сигналу старшого судді.
7. Опускання штанги на поміст без контролю обома руками, тобто випускання штанги з рук.
8. Недотримання будь-якої з вимог, що містяться в описі правил виконання тяги.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *