Правила змагань з ушу

Wushu-Andriy-Koval-palytsyaВитяг з Правил проведення змагань з ушу
— ушу таолу
Комплекси у яких демонструються технічні прийоми атакуючих та захисних дій, переміщень, ударів у стрибках, складних акробатичних елементів зі зброєю та без. Також до програми змагань входять демонстраційні поєдинки «дуйлянь». Виконання комплексу повинно тривати 1хв 20с у повну силу з використанням всіх обов’язкових елементів, що притаманні тому чи іншому стилю ушу. Поєдинки дуйлянь виконуються зі зброєю та без не менше аніж за 50с. В ушу таолу 11 розділів програми:
Changquan — чань цюань (Довгий кулак)
Nanquan – нань цюань (Південний-кулак)
Taijiquan – тай цзі цюань (Кулак тайцзі)
Daoshu – дао шу (Шабля)
Jianshu – цзянь шу (Меч)
Nandao – нань дао (Південна шабля)
TaijiJian – тай цзі цзянь (Мечь тайцзі)
Qianshu – цян шу (Спис)
Gunshu – гунь шу (Палиця)
Nangun – нань гунь (Південна палиця)
Duilian – дуйлянь (демонстраційний поєдинок)  
Вікові групи:
— дорослі (18 років і старше)
— юніори (16-18 років)
— юнаки (13-15 років)
— молодші юнаки (9-12 років)
— ушу саньшоу
Wushu-sanshou-BatkoЦе поєдинки, у яких дозволені удари руками, ногами в повну силу в голову, корпус, стегна, широко використовується техніка кидків з різноманітними захватами. Формула поєдинку: два раунди по 2 хвилини, перерва — 1 хвилина. Поєдинки проводяться згідно зі Всеукраїнськими правилами проведення змагань з ушу, які не суперечать Міжнародним. Бійці проводять поєдинок у спеціальному захисному споряджені (шолом, нагрудний жилет, боксерські рукавички 8-10 унцій) на спеціалізованому помості без канатів.
11 вагових категорій:
— 48 кг Категорія (< 48 кг)
— 52кг Категорія (> 48 кг — < 52 кг-)
— 56кг Категорія (> 52 кг — < 56 кг)
— 60кг Категорія (> 56 кг — < 60 кг)
— 65кг Категорія (> 60 кг — < 65 кг)
— 70кг Категорія (> 65 кг — < 70 кг)
— 75кг Категорія (> 70 кг — < 75 кг)
— 80кг Категорія (> 75 кг — < 80 кг)
— 85кг Категорія (> 80 кг-< 85 кг)
— 90кг Категорія (> 85 кг-< 90 кг)
— +90 кг Категорія (> 90 кг)
Вікові групи:
— дорослі (18 років і старше)
— юніори (16-17 років та 14-15 років)
— юнаки (12-13 років)
Історя розвитку ушу як спотивної дисципліни починається з проведення перших міжнародних змагань – це перший чемпіонат світу у 1991 році у Пекіні. Також у цьому році був проведений перший і останній чемпіонат СРСР. Лік чемпіонатів Європи з ушу зараз вже становить 13 чемпіонатів. Структура проведення офіційних змагань з ушу:
1. Чемпіонат світу 1 раз на два роки.
2. Континентальний чемпіонат (Європи, Азії тощо) 1 раз на два роки між чемпіонатами світу.
3. Чемпіонат світу з традиційного ушу 1 раз на два роки, у рік континентального чемпіонату.
4. Кубок світу з ушу саньшоу 1 раз на два роки між чемпіонатами світу.
5. Чемпіонат світу серед юніорів 1 раз на два роки між чемпіонатами світу.
6. Континентальний чемпіонат серед юніорів у рік чемпіонату світу.
7. Всесвітні Ігри, до яких включена програма ушу 1 раз на чотири роки у наступний рік після року проведення Олімпійських ігор (наступні Всесвітні Ігри відбудуться у 2013 році у Колумбії).
Wushu-Shkut-AlyonaСьогодні ушу як спортивна дисципліна стрімко розвивається в Україні у двох своїх основних програмах: ушу таолу (комплекси) та ушу саньшоу (контактні поєдинки). Перші переможці та чемпіони офіційних міжнародних змагань: Чуканова Альона – перша чемпіонка Європи (1994 рік, Мюнхен, Німеччина), Магомедов Шаміль – перший чемпіон світу (1999 рік, Гонконг), Нізамутдінова Олена — дворазова чемпіонка Європи (2000 рік, 2002 рік, відповідно Голандія, Португалія), Коваль Андрій — чотириразовий чемпіон Європи та багаторазовий призер чемпіонатів світу (2000, 2002, 2004, 2008 роки відповідно Голандія, Португалія, Россія, Польща), чемпіон світу з традиційного ушу (2010, Китай).
На останньому чемпіонаті світу зі спортивного ушу 2009 року у Канаді у командних виступах наші спортсмени Коваль Андрій, Романюк Сергій, Носач Олексій посіли другу позицію та стали срібними призерами чемпіонату світу, Горобець Тарас піднявся на третю сходинку п’єдесталу.
Українська федерація ушу, яка створена у 2004 році у тісній співпраці з Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту, Спортивним комітетом України, Національним Олімпійським комітетом України щороку проводить чемпіонати та Кубки України з ушу. Велика кількість учасників змагань змусила Національну Колегію суддів України з ушу розділити чемпіонати та Кубки України за двома основним напрямками – ушу таолу та ушу саньшоу. І от уже кілька років змагання проводяться окремо з кожного виду програми.
Українська федерація ушу одним з основних своїх напрямків роботи вважає розвиток ушу у регіонах України. Тому щорічний календар змагань та заходів має широку географію проведення:
— чемпіонати України: Київ, Бровари, Вінниця;
— Кубки України: Одеса, Дрогобич, Луганськ, Чернівці, Запоріжжя, Бердянськ, Чернігів.
Також федерація проводить низку виїзних семінарів в областях і містах. Це суддівсько-тренерські, оздоровчі, та семінари з традиційного ушу.
Українська федерація ушу, що має статус «Національної» спортивної федерації, є членом Спортивного комітету України, членом Міжнародної та Європейської федерації ушу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *