Проект FIBA «Баскетбол 3 on 3» – становлення нової популярної гри

altУ Белграді (Сербія) відбувся семінар ФІБА «Баскетбол 3х3». Серед низки питань порядку денного учасниками семінару було розглянуто проект правил гри у баскетбол 3х3, перспективний план розвитку баскетболу 3х3 у Європі та світі, а також обговорено основні моменти проведення офіційних міжнародних турнірів.
Делегатом семінару від нашої країни був перший віце-президент Федерації вуличного баскетболу України, член ради Федерації баскетболу України Письменник В.А.
Представник ФІБА Коста Іллієв презентував учасникам семінару глобальну мережу розвитку баскетболу 3 на 3. Презентація включала у себе змістовий аналіз правил гри, систему рейтингу гравців та команд і шляхи інтеграції «баскетболу 3on3» в національні федерації баскетболу.
Правила гри у баскетбол 3х3 мають наступні ключові пункти:
— гра проходить на половині стандартного баскетбольного майданчика;
— гра триває два (2) тайми по п’ять (5) хвилин або до двадцяти одного (21) очка;
— очки нараховуються по 1 (кидок виконаний всередині дуги) та 2 (кидок виконаний з-за дуги);
— всі атаки починаються через чек;
— час на атаку 12 секунд;
Після завершення семінару всі учасники мали можливість відвідати ігри чемпіонату Сербії з баскетболу 3on3, переможцем якого стала команда «Олімп» (м. Белград), саме вона матиме шанс поборотися за перемогу на міжнародному кубку «Moscow Open 2011».
Аналогічні семінари є відкритими для національних федерацій. Найблищим часом семінари з питань розвитку баскетболу 3х3 відбудуться у наступних містах:
— Куала Лумпур (5-6 липня, Малазія)
— Париж (23 липня, Франція)
— Мадрид (Іспанія);
— Пекін (Японія):
— Сан-Паулу (Бразилія);
Генеральний секретар ФІБА Патрік Бауманн: «Ми дуже раді, що цей проект запущено, даний етап є дуже важливим для розвитку цього виду спорту. Упродовж літа будуть проходити серії турнірів, ми будемо збирати інформацію про організаторів, тестувати правила, проводити онлайн-курси та узагальнюючі семінари. Нашою головною метою є внесення «Баскетболу 3 на 3» до програми Олімпійських ігор».
{social}
{iarelatednews articleid=»617,593,536,509,506,370″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *