
У перший день змагань були зіграні матчі групового турніру, за результатами якого 8 найкращих команд вийшли у фінальну стадію.
За регламентом змагань, спочатку команди TOP-8 провели чотири гри по одному сету до 18-ти очок. Команди, які виграли («Арена», «Перемога», «Джентльмени», «Барильця») далі пішли по сітці «переможців», виявляючи кращих між собою, а «loser»-сітку склали «Більше-менше», «Барселона», «Жолуді», «Атлетик». У цьому сенсі перевага регламенту в тому, що команда, яка одного разу оступилися, цілком може стати і чемпіоном, вибивши на своєму шляху інших «лузерів», а потім і «віннерів».
До півфіналу вийшли «Перемога», «Джентльмени», «Барильця» й «Арена». Ось вона, сила іллічівського футволея, ось вони – чотири роки методичного послідовного розвитку футволея в місті. Регламент гри у півфіналі дещо інший (два сети до 18-ти очок, а за рахунку 1:1 за сетами – «золотий» сет). До речі, обидві півфінальні гри пройшли у запеклій боротьбі, переможців довелося виявляти у «золотому» сеті.
Півфінали
«Перемога» – «Джентльмени удачі» – 1:2
«Імператорські барильця» – «Арена» – 2:1
Вольові і характерні, але нефартові півфіналісти – іллічівські «Перемога» (Покаринін, Жадан) й «Арена» (Коломийчук, Гуринович, в запасі – Калмацуй) зустрілися між собою у матчі за третє місце. Тут спрацював принцип «Як ви яхту назвете…» Ігор Покаринін та Ігор Жадан вибороли бронзу.
Фінал вийшов принциповим. На кону – перше в історії золото українського футволея. Перший сет київські «Джентльмени удачі» та іллічівські «Імператорські барильця» йшли «ніздря в ніздрю». Різниця на табло – максимум в очко, насамкінець – тай-брейк. І перемога іллічівців Євгена Докучаєва та Віталія Коломийчука. Другий сет розвивався уже за сценарієм киян Сергія Барановського та Олександра Магди. В якийсь момент розрив досягнув восьми очок. У підсумку – закономірна перемога «джентльменів» у другій партії.
Після легкого перепочинку і «переоцінки цінностей» фіналісти вийшли на вирішальний сет. Знову боротьба за кожен м’яч і рівність на табло. В іллічівців почав працювати на трибунах той самий супер-гравець, ім’я якому Уболівальник! «Імператорські барильця» довели свою перевагу і стали першими чемпіонами України.
Футволей у світі. Близько 45 років тому, приблизно у 1963 році, в Бразилії на знаменитому пляжі Копакабана в Ріо-де-Жанейро народився футволей. Гра починала своє існування як тренувальна вправа для футболістів, яка полягала в підкиданні м’яча над футбольними воротами на пляжі. Одного прекрасного дня футболісти вирішили використовувати волейбольну сітку замість воріт і саме так був народжений футволей.
Футволей в Україні. Днем народження цього виду спорту в Україні прийнято вважати 9 травня 2008 року. Саме цього дня на майданчиках спорт-арени «Старт» в Іллічівську відбувся показовий турнір з футволея. Того ж року відбувся і перший офіційний турнір в Україні – «Відкритий чемпіонат м. Іллічівська». Попри новизну, вже тоді про ці змагання писала преса і говорив інтернет.
З кожним роком гра ставала усе популярнішою, і останній турнір у 2010 році вже зібрав 40 команд. У ньому брали участь чинні гравці команд вищої ліги з «великого», пляжного футболу, члени збірної України.
{social}
{iarelatednews articleid=»484″}