«Ралі Галіція» виграв Валерій Горбань

autosport-rally-GalitsiaНа Львівщині відбувся третій етап чемпіонату України з ралі – ювілейне, 10-те «Ралі Галіція». Головна особливість цієї гравійної гонки – її надзвичайно швидкісні і складні спеціальні ділянки, які вимагають від учасників максимального самовладання та вміння керувати авто на найвищих швидкостях.

У програмі ралі було передбачено 8 спецділянок, які проходили переважно гравійними трасами Львівської області. Усього спортсменам потрібно було проїхати 425 км, з яких 150 км – це бойові СД.

Вже під час тестових заїздів стало зрозуміло, що легко не буде нікому. Додаткових проблем підкинула погода – рясні дощі ще більше ускладнили завдання гонщиків. «Найбільш актуальне питання етапу – це погода, – говорив перед стартом третій в заліку чемпіонату Антон Кузьменко. – Якщо буде дощ, то, в першу чергу, дуже слизькими стануть ділянки на лісових доріжках з чорноземним покриттям».

Андрій Ніколаєв, штурман лідера чемпіонату (на той момент) Олексія Кікірешка, погоджувався зі своїм колегою: «Зараз у Львові вже кілька годин йде дощ, і така погода може зробити особливо небезпечними вузькі місця. Важливо не тільки утримати машину на дорозі, але й не помилитися на гальмуванні. Ця гонка надзвичайно швидкісна, і виграти її зможе той екіпаж, кому вистачить сміливості і майстерності утримувати повний газ навіть у таких умовах. Адже у Львові все просто: відпустив на мить педаль – і відразу програв».

Якщо перший день змагань, коли гонщики подолали дві бойові спецділянки, пройшов відносно спокійно, то наступного стався справжній «Кармагеддон»: до фінішу дісталося лише 23 екіпажі із 46-ти. Серед невдах опинилися фаворити і лідери. Зокрема, авто Олексія Кікірешка перекинулося і переможець попереднього етапу ЧУ змушений був припинити боротьбу. 5-разовий чемпіон країни Олександр Салюк, який був лідером перегонів, ішов трасою впевнено, але помилився на пункті контролю часу на вході в парк денного сервісу – отримав відчутний штраф за ранній заїзд і також зійшов з дистанції.

Пройти всю трасу і не припуститися фатальних помилок краще за інших зуміли Валерій Горбань і Володимир Корся. Вони стали абсолютними переможцями 10-го «Ралі Галіція».  Екіпаж також очолив загальний залік чемпіонату. «Дощ, звичайно, додав складності гонщикам, – розповів Валерій Горбань. – Однак у тому і сенс ралі, щоб справлятися з будь-яким типом покриття. Усі були в рівних умовах, і в якійсь мірі це теж додало інтриги сьогоднішній гонці ».

Друге місце в «абсолюті» посів екіпаж Юрій Кочмар-Сергій Коваль, третє – Юхим Важеєвський і Олександр Горбик.

Наступний етап чемпіонату України – «Александров Ралі» – пройде у Чернівцях 16-18-го серпня.  

{social}

{iarelatednews articleid=»1524,1493″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *