Ралі «Маріуполь»: гонка на виживання

autosport-rally-mariupol-2012Третій етап чемпіонату України з ралі перетворився на справжній трилер – до фінішу ралі «Маріуполь» дісталося менше половини учасників, 18 екіпажів із 41-го. Це стало новим антирекордом гонки у приазовських степах: як передає портал rally.in.ua, раніше це «досягнення» утримувала гонка 2008-го року, коли на старт вийшло 30 пілотів, а фінішувало лише 15.

Іще до старту гонщики прогнозували, що найбільшим випробуванням для них стане спец ділянка «Азов», яку вперше було включено до маршруту ралі. «На мій погляд, це однозначно кращий доп маріупольського ралі, – говорив на прес-конференції перед початком гонки переможець ралі «Маріуполь» 2011-го року Юрій Кочмар. – Можливо, це навіть найкраща спецділянка нашої країни. Такої кількості стрибків і трамплінів, як ми побачили на ній, я до цього не зустрічав в Україні ніколи. Звичайно, це досить небезпечно, але в той же час – неймовірно цікаво».

«Спецділянка« Азов »дуже вимоглива до роботи екіпажу, – погодився зі своїм колегою і суперником донецький спортсмен Михайло Анісімов – Тут неможливо їхати «на видимість», треба повністю довіряти своїй стенограмі і штурману».

Як виявилося, пілоти не кривили душею. Вже під час першого проходження допу з гонки вибули учасники, які потенційно могли опинитися на подіумі – той-таки Юрій Кочмар, Юрій Шаповалов, Олексій Кікірешко. Коли пелетон дістався до знайомих і улюблених багатьма спецділянок «Володарська» і «Броди», ситуація, здавалося, стала простішою… Однак, своє слово сказала погода, накривши трасу сильною зливою. Відтак з різних причин з гонки достроково вибували її фаворити – Віталій Пушкар, Микола Чмих, Микола Соболєв, Михайло Анісімов.

Найбільш неприємний випадок стався з записним фаворитом змагань, лідером чемпіонату Олександром Салюком-молодшим, який у минулому двічі ставав переможцем ралі «Маріуполь». На шостій спецділянці автомобіль Салюка кілька разів перекинувся; машина встала на колеса і своїм ходом дісталася до сервісного парку, проте продовжити боротьбу пілот не зміг. На щастя, стан його здоровя не викликає побоювань: за словами батька гонщика, Олександра Салюка-старшого, справа обмежилася неприємним, але не більше того, забоєм ноги.

Витримавши усі випробування, що їх запропонували траса і погода, найкращими на ралі «Маріуполь» стали Антон Кузьменко та Кирило Несвіт. Для обох спортсменів ця перемога стала першою за весь час їх участі в чемпіонаті України. Другими фінішували чинний чемпіон країни Валерій Горбань і його штурман Андрій Ніколаєв, а замкнули трійку призерів Юхим Важеєвський і Євген Кочковий, які також вперше в кар’єрі зуміли фінішувати так високо.

Схід Салюка і високий результат Горбаня суттєво зменшив розрив між цими пілотами в загальному заліку: тепер двох лідерів розділяє лише 9 очок. Більше того, впритул до них підібрався і Кузьменко, який програє Горбаню ще менше – усього 8 пунктів. Враховуючи, що за перемогу в абсолютному заліку ралі пілоти отримують 50 очок, шанси кожного з цієї трійки на чемпіонство тепер виглядають приблизно рівними.

Наступний етап ЧУ, ралі «Ялта», пройде 14-16-го вересня.

за матеріалами rally.in.ua

{social}

{iarelatednews articleid=»1228,1217,1213,1143″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *