Рекорди на чемпіонаті України з жиму лежачи

powerlifting-zhym-lezhachyУ затишному містечку Борислав Львівської області вперше відбулись всеукраїнські змагання з пауерліфтингу – чемпіонат України з жиму лежачи серед чоловіків та жінок, юніорів та юніорок, юнаків та дівчат. У змаганнях взяли участь понад півтори сотні найкращих пауерліфтерів України, які спеціалізуються у жимі лежачи. Серед них були і майстри спорту міжнародного класу, і заслужені майстри спорту, призери та переможці міжнародних змагань.

У номінації дівчата абсолютною переможницею стала МС із міста Борислава, бронзова призерка чемпіонату світу серед дівчат, Марія Ільницька. З результатом 82,5 кг вона стала переможницею категорії до 52 кг.

А серед юнаків в абсолютному заліку переміг Федір Лемак із міста Мукачеве. Для перемоги у своїй ваговій категорії понад 120 кг Федору знадобилось встановити рекорд України серед юнаків – 220,5 кг. Також гарними результатами відзначились чемпіони України серед юнаків: Ігор Дорохін зі Львівської області у в/к до 59 вижав 117,5 кг; Микита Сухорутченко з Луганської області у в/к до 66 кг зафіксував результат 142,5 кг; Олег Зінченко зі Львівської області у в/к до 83 кг справився з вагою 182,5 кг, що виявилось лише на 2,5 кг більше, ніж результат Богдана Деріва, який зафіксував 180 кг і став другим; у в/к до 93 кг вінничанин Сергій Лебідь впорався з вагою 170 кг; Олексій Ревак із Чернівців у в/к до 120 кг пожав 180 кг.

Абсолютною чемпіонкою серед юніорок стала Єлизавета Бан – МС та срібна призерка чемпіонату світу серед юніорок з міста Ужгород. Виступаючи у вазі до 52 кг, Єлизавета пожала 90 кг. А срібною призеркою абсолютного заліку стала Наталія Малиновська із Харкова, яка перемогла у в/к до 57 кг, впоравшись із такою ж вагою, 90 кг.

У номінації юніори в найлегшій ваговій категорії (до 53 кг) перемогу з результатом 120 кг здобув Руслан Корчинський зі Львова. А переможець наступної в/к – до 59 кг – встановив новий рекорд України серед юніорів: МСМК Олександр Лийвой із Мукачевого справився з вагою 150,5 кг. А МС із міста Ужгород, срібний призер чемпіонату світу серед юнаків, Євген Криса переміг у в/к до 74 кг, його переможний результат – 207,5 кг.

Для перемоги у в/к до 83 кг Ігор Дудін із Хмельницького вперше виконав результат МС, вижавши 225 кг.

Напружену боротьбу глядачі побачили під час виступу спортсменів вагової категорії до 93 кг. Адже саме тут за нагороди змагався чемпіон світу серед юніорів МСМК Богдан Гриневич із Києва. «Пожавши» рекорд України серед юніорів (270 кг), Богдан став не тільки переможцем своєї категорії, але й абсолютного заліку серед юніорів.

У в/к до 105 кг беззаперечну перемогу здобув МСМК із Києва, чемпіон світу серед юніорів Михайло Смілян. Хоча й рекорд України (288 кг) цього разу не підкорився, але результату 275 кг вистачило для золота категорії та бронзи абсолютної першості. Переможець змагань важковаговиків (понад 120 кг) – МС із міста Севастополь Іван Подрез, його результат – 260 кг.

У номінації жінки глядачі побачили встановлення одразу двох рекордів України. МСМК із Хмельницької області Ганна Гончар, чемпіонка світу серед юніорів, виступаючи у в/к до 57 кг, спершу пожала рекорд України серед юніорок, а потім, взявши 135,5 кг, встановила новий рекорд України серед жінок. Таким чином Ганна здобула не тільки перемогу у своїй категорії, але й срібло абсолютного заліку. Абсолютною ж переможницею змагань жінок стала ЗМС, срібна призерка чемпіонату світу із Хмельницької області, Тетяна Ахмаметєва. Результат Тетяни – 147,5 кг.

Змагання у номінації «чоловіки» відкривали спортсмени категорії до 59 кг. Тут переможець відзначився новим рекордом України. МСМК із Харкова Ігор Гаращенко пожав 182,5 кг.

У вазі до 66 кг виступав срібний призер чемпіонату світу, МСМК Іван Чупринко з Вінницької області. Іван переміг у своїй категорії, встановивши новий рекорд України – 230 кг (цей результат на 2,5 кг перевищує рекорд світу), а також став другим в абсолютному заліку змагань.

До останнього підходу не був відомий переможець у в/к до 83 кг. Найсильнішим виявився бронзовий призер чемпіонату світу, МСМК із Хмельницької області Андрій Андрущенко. Він став автором нового рекорду України – 255 кг.

Без сумніву, один з найяскравіших виступів на цих змаганнях глядачі побачили у в/к до 105 кг. Бронзовий призер чемпіонату світу, МСМК з Хмельницької області Вадим Довганюк, пожавши 310 кг, став переможцем своєї вагової категорії та абсолютного заліку. Призери цієї категорії вперше виконали норматив МСМК, і їх розділило 2,5 кг. Так, Руслан Фісун із Донецької області справився з вагою 272,5 кг і став другим, а Ібрагім Ільхасан із Севастополя став третім з результатом 270 кг.

За результатами змагань створені збірні команди чоловіків, жінок, юніорів, юніорок, юнаків та дівчат для поїздки на чемпіонат світу з жиму лежачи, який відбудеться 20-25 травня 2013 року у литовському місті Каунас. Бажаємо нашим спортсменам нових перемог та рекордів!