Різатдінова і Максименко: три медалі у двох видах програми на Всесвітніх іграх

world-games-Anna-Rizatdinova-podiumУкраїнська гімнастка Анна Різатдінова стала чемпіонкою ІХ Всесвітніх ігор у Калі у вправі з обручем та срібною призеркою у вправі з м’ячем. Аліна Максименко стала бронзовою медалісткою у змаганнях з м’ячем, хоча могла розраховувати на більше.

Втім, змагання з художньої гімнастики на Всесвітніх іграх могли взагалі не відбутися. Річ у тім, що умови у залі не відповідають стандартам Міжнародної федерації гімнастики! Ще й зараз турніри з аеробіки, акробатики, стрибків на батуті й акробатичній доріжці під загрозою зриву. Проблема у температурі, яка не повинна бути вищою за 24 градуси Цельсія – інакше існує ризик для здоров’я спортсменів, які змагаються у дуже інтенсивних дисциплінах. Медична комісія Міжнародної асоціації Всесвітніх ігор дозволила змагатися художницям, але вправи зі стрічкою змушені-таки були скасувати: у залі працює система кондиціонування, фактично – гуляють протяги, і в таких «вітряних» умовах виступати зі стрічкою просто нереально.

Попри усі проблеми спортсменки вийшли на килим і відпрацювали на повну. Виступ Анни Різатдінової з обручем був поза конкуренцією. Під пильним оком Альбіни Дерюгіної наша прима виконала усі обов’язкові елементи практично без помарок, завершивши свою ліричну програму під шквал оплесків. З м’ячем вийшло не так переконливо, хоча як на погляд середньостатистичного уболівальника – все було просто відмінно, а завершення у стилі Майкла Джексона – взагалі, як-то кажуть, «в розрив». Судді ж поставили українку на друге місце, а на перше – білоруску Мелітіну Станюту.

world-games-Anna-Rizatdinova«Дуже приємно сьогодні було виступати, – поділилася враженнями Аня. – Я виборола золото і срібло – задоволена, не те слово! Дуже хочу повторити цей результат на чемпіонаті світу, який наприкінці серпня пройде у нас в Києві. В принципі, Всесвітні ігри ми розглядаємо як підготовчий старт перед домашнім ЧС. Звісно, не обійшлося без помилок, які ми обов’язково будемо виправляти. І я сподіваюся, українська публіка побачить вже мої ідеальні виступи».

Аліна Максименко у кваліфікації обруча показала другий результат. Блискуче виступала вихованка знаменитої «Школи Дерюгіних» і у фіналі. Оригінальний музичний супровід з елементами клубної музики, складні елементи, постійна зміна темпо-ритму, грація і чарівна усмішка – все було на найвищому рівні. І все це звелося нанівець однією помилкою – завершуючи виступ, Аліна високо підкинула обруч, але не зуміла його зафіксувати… І в розпачі «застигла» на килимі. Втім, художня гімнастика такий вид спорту – як би не шкребли коти на душі, мусиш встати, усміхнутися і подякувати глядачам і суддям. У вправі з м’ячем усе пройшло без ексцесів, снаряд слухняно тримався у руках та поруч з гімнасткою – як наслідок, третій результат і бронзова медаль Всесвітніх ігор, перша у кар’єрі Аліни.

world-games-Alina-Maksymenko-foto«Я задоволена медаллю, але дуже прикро за обруч, – розповіла Аліна Максименко. – Це моя, мабуть, найсильніша і найскладніша вправа, я її дуже добре вела, але припустилася такої незрозумілої помилки – закінчила вправу без предмета. Причини? Ну, у нас тут взагалі не було тренувань чотири дні, не були в залі, не тримали предметів в руках… Хоча, з цими труднощами ми впоралися. Можливо, зіграла злий жарт втома.

Сьогодні був важкий день. Графік тут зовсім не такий, як на інших змаганнях. Інтервал між виступами – спочатку у кваліфікації, а потім у фіналах – усього півтори години, і це досить складно, виснажливо. Потрібно постійно тримати себе у розігрітому стані, щоб вийти і показати хороший результат. Багато що сьогодні вдалося, але були і невдачі. Попереду ще один вид – булави – тож будемо працювати і боротися за медалі. Спробую донести до глядачів усі свої емоції і почуття. Якщо вийде – це буде найкращий результат для мене».

Роксана Касумова з Калі

{social}

{iarelatednews articleid=»1568,1567,1566″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *