Розпочала роботу Академія СКУ

SCU-akademia-scuСпортивний комітет України втілює в життя чергову ініціативу: у Харкові розпочала роботу Академія СКУ. Академія згуртувала науковців з провідних профільних вузів країни: Київського, Харківського, Львівського, Дніпропетровського, Сумського, Черкаського. Вони об’єднані спільною метою – розробити наукову та методологічну базу для неолімпійських видів спорту на основі найсучасніших напрацювань і технологій.

Звісно, це кропітка робота, що розрахована на тривалий період. За словами виконавчого директора Спортивного комітету України Олександра Брикульського, Академія СКУ на початковому етапі візьме на себе функції тренінгового агентства, яке працюватиме із федераціями-членами Комітету.

Як зазначив проректор Харківської державної академії фізичної культури Андрій Боляк, поштовх для розвитку наукової діяльності у сфері неолімпійського спорту дав минулий рік, коли ідея Академії СКУ знайшла відгук у багатьох вищих навчальних закладах

«Нині під одним дахом зібралися люди зі спеціалізованих вишів, які прагнуть спільними зусиллями вивести спорт у нашій країні на нову висоту, – говорить Андрій Боляк. – Хочу сказати, що Академія СКУ покликана не просто давати якісь знання та навики, а ще й об’єднати вищі спеціалізовані заклади.

Щодо довгострокової перспективи нашої роботи, то хочу навести приклад олімпійського спорту. Згадайте, які песимістичні прогнози були на виступ нашої команди у Пекіні 2008-го року. Але Україна буквально вистрілила – тому, що у той час, перед Олімпіадою, був зроблений «удар» по науці, саме тоді були створені потужні наукові центри, йшло фінансування наукової діяльності.

Наше завдання вивести наукову роботу на високий рівень. Зокрема і через медіа, через піар. Заплановано зробити комплексний проект, об’єднати всі виші. Також до цього проекту повинні приєднатися усі федерації, школи, які в майбутньому будуть обслуговуватися даними науковими напрацюваннями і методиками. Ми на самому початку шляху, але готові його пройти».

«Сьогодні тут зібралися дуже позитивні та активні представники вищих навчальних закладів, –ділиться враженнями тренер з 12-річним стажем Руслана Кашина. – Це тільки початок, адже, щоб реалізуватися як тренер, потрібна практика та найголовніше – бажання. Я бачу потенціал учасників, переконана, що вони досягнуть результатів. Наступною задачею стане розроблення курсів та практика.

Хочу зазначити, що важко працювати з викладачами, адже вони звикли викладати для студентів, котрі налаштовані на знання, більше того, вони нікуди не підуть і будуть слухати курс лекцій. А на тренінгу все тримається на цікавості. Це можна було спостерігати на першій тренувальній сесії. Як тільки вони самі потраплять у дорослу групу, та їх змусить працювати по-іншому. Доросла група – це лакмусовий папірець тренера».

{social}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *