Розпочалася Всесвітня шахова Олімпіада

chess-olympics-2012-Moiseenko-Eljanov-Volokitin-1Збірна України з перемоги розпочала захист титулу олімпійського чемпіона з шахів, котрий виборола у 2010-му році в російському Ханти-Мансійську.

Ігри 40-ї Всесвітньої шахової Олімпіади стартували напередодні у Стамбулі (Туреччина). Участь у чоловічому турнірі беруть 158 команд – і це свій олімпійський рекорд, встановлений шахістами, про що гордо рапортував президент ФІДЕ Кірсан Ілюмжинов під час урочистої церемонії відкриття. У змаганнях жінок представлено 124 збірні.

За чоловічу збірну України виступають Василь Іванчук, Руслан Пономарьов, Олександр Моїсеєнко, Андрій Волокитін та Павло Ельянов, за жіночу – Катерина Лагно, Марія Музичук, Наталія Жукова, Ганна Ушеніна, Інна Гапоненко (Яновська).

Традиційно для Олімпіад турніри проходитимуть за швейцарською в 11 турів, останній з яких відбудеться 9-го вересня.

У першому турі збірні-лідери світового рейтингу грали з аутсайдерами, тож його пропускали більшість перших номерів своїх команд. Наприклад, у нас на першій дошці грав не Василь Іванчук, а Руслан Пономарьов. Але і без легендарного львів’янина українці упевнено розібралися зі збірною Іраку – 4:0. Відзначимо, що на тріумфальній для нас Олімпіаді в Ханти-Мансійську Україна також починала матчем проти Іраку. Хочеться, щоб історія повторилася цілком і повністю. Поки ж, у другому турі, на нашу команду чекає зустріч зі збірною Катару. Василь Іванчук повертається за дошку.

З перемоги розпочала змагання і жіноча збірна України, яка так само грала без лідера, нашої зірки Катерини Лагно. Дівчата з рахунком 3,5:0,5 здолали збірну Сальвадору. Марія Музичук, Наталія Жукова та Інна Ганоненко свої поєдинки виграла, а Ганна Ушеніна за третьою дошкою зіграла внічию. Сьогодні українки гратимуть проти іранок.

{social}

{iarelatednews articleid=»1215,369″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *