Розпочалися Всесвітні інтелектуальні ігри

altУ Китаї взяв старт черговий мультиспортивний фестиваль: слідом за Всесвітніми іграми з єдиноборств, які пройшли у 2010-му, Пекін приймає Всесвітні інтелектуальні ігри – SportAccord World Mind Games. Тут представлено п’ять видів спорту: шахи, шашки, го, спортивний бриджі і цяньси (китайська інтелектуальна гра на дошці).
Свої здібності на змаганнях демонструють представники сорока країн. Честь України на інтелектуальних іграх відстоюють шестеро спортсменів. Василь Іванчук, Руслан Пономарьов і Катерина Лагно виступають у шахових турнірах (усі вони грають і швидкі, і блискавичні шахи, і гру наосліп), Сергій Білошеєв змагається за нагороди у шашках-64 (російські шашки), а Вікторія Мотричко і Дарина Ткаченко – у шашках-100 (міжнародні шашки).
Напередодні визначилися перші чемпіони і призери змагань – нагороджувалися найкращі у швидких шахах. На п’єдестал пошани піднялася наша Катерина Лагно, яка стала другою у жіночому турнірі, що проходив за швейцарською системою у 6 турів. Українка невдало стартувала, поступившись у першому турі шведці Пії Крамлінг, але зуміла надолужити втрачене. Лагно здобула 4 перемоги, зокрема і над дуже сильними суперницями, чемпіонкою Європи з Литви Вікторією Чміліте і чемпіонкою світу-2010 китаянкою Хоу Іфань. У підсумку в Катерини 4,5 очка і друге місце. Перемогла ж росіянка Олександра Костенюк, яка набрала 6 очок. Третє місце у грузинської шахістки Нани Драгнідзе.
Наші чоловіки натомість результатами не порадували. Василь Іванчук зазнав чотирьох поразок, двічі зіграв унічию і лише одного разу переміг (кубинця Лейнера Домінгеса). Із двома підсумковими балами він замкнув турнірну таблицю. Чинний чемпіон України Руслан Пономарьов виступив більш вдало: він тричі переміг, двічі розійшовся із суперниками миром, ще двічі програв. В активі Руслана 4 очка – до подіуму не вистачило якихось пів балу. Перемогу у турнірі зі швидких шахів святкував китайський гросмейстер Ванг Хао (5,5 очка). Друге місце посів Вугар Гашимов з Азербайджану (5 очок), третє – представник США Гата Камський (4,5).
{social}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *