Руслан Пономарьов – бронзовий призер чемпіонату світу з бліцу

chess-blitz-world-championsip2013-Ruslan-Ponomaryov-1У російському Ханти-Мансійську відбулися чемпіонати світу зі швидких шахів та блискавичної гри (бліцу). Українець Руслан Пономарьов у боротьбі з шістьома десятками конкурентів здобув бронзову медаль у бліці. Турнір грали за швейцарською системою у 15 здвоєних турів (коли суперники по черзі грали і білими, і чорними фігурами).

Перед заключним туром Руслан мав шанси навіть вийти на перше місце, але зіграв унічию і на пів очка відстав від лідера. Переможцем же у підсумку став Ле Куанг Льєм – перший в історії шахів в’єтнамець, який здобув титул чемпіона світу. Після підрахунку додаткових показників срібною медаллю нагородили чемпіона минулого року Олександра Грищука (Росія), бронзовою – нашого Пономарьова.

У чемпіонаті зі швидких шахів переміг Шахріяр Мамедьяров з Азербайджану, друге і третє місця посіли російські гросмейстери – Ян Непомнящий і Олександр Грищук відповідно.

Окрім Пономарьова, боролися за результат у Ханти-Мансійську наші Олександр Моїсеєнко, новоспечений чемпіон Європи, та Катерина Лагно, одна з найсильніших у жіночих швидких шахах. Але вони обидва змагання завершили за межами чільної двадцятки.

Призовий фонд чемпіонатів складав 400 тисяч доларів, які були рівномірно поділені між обома турнірами.

Бронзовий призер чемпіонату світу Руслан Пономарьов разом з Олександром Моїсеєнком тепер повертаються до Києва, де уже 15-го червня розпочнеться чемпіонат України. Участь у ньому візьмуть усі найсильніші шахісти країни, не буде тільки Василя Іванчука. Змагання за коловою системою в 11 турів триватимуть до 26-го червня.

{social}

{iarelatednews articleid=»1504,1487,1417″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *