Руслан Пономарьов – лідер 3 етапу Гран-прі ФІДЕ

chess-grand-prix-fide-zug-Ruslan-PonomariovУ швейцарському містечку Цуг з 17-го квітня проходить 3-й етап Гран-прі ФІДЕ, серії з шести турнірів, за підсумками якої визначиться 2 учасника турніру претендентів на чемпіонський матч у 2014-му році.

У змаганнях Гран-прі беруть участь 18 шахістів, кожен з яких зіграє в цілому по 4 турніри. На перших двох етапах було одразу по три переможця: Веселин Топалов (Болгарія), Борис Гельфанд (Ізраїль) і Шахріяр Мамедьяров (Азербайджан) стали найкращими у Лондоні (наш Василь Іванчук фінішував восьмим) і Сергій Карякін (Росія), Ванг Хао (Китай) та Олександр Морозевич (Росія) – у Ташкенті (Пономарьов на етапі в столиці Узбекистану посів 9-те місце).

Хай не вводить в оману уболівальників традиційна для Швейцарії іграшковість містечка Цуг: баталії тут розгорнулися не на жарт, а на власний престиж, рейтинг і солідні призові – загальний призовий фонд серії складає 1 мільйон 440 тисяч євро! Переможець кожного етапу отримує 25 тисяч євро.

На третьому етапі виступає, серед інших, три екс-чемпіони світу Рустам Касимджанов (Узбекистан), Веселин Топалов і, власне, наш Руслан Пономарьов.

Після яскравої церемонії відкриття, коли учасники діставали номери посіву з коробок із шоколадними цукерками, спортсмени сіли за дошки, щоб визначити найкращого. Наразі пройдено екватор, позаду вже 6 турів з 11-ти, і лідирує на змаганнях українець – Руслан Пономарьов набрав 4 очка і за додатковими показниками випереджає Топалова та Морозевича.

У першому турі Руслан чорними зіграв унічию з Мамедьяровим, а вже у другому святкував першу перемогу – від самого початку партії захопивши ініціативу, киянин змусив помилятися і зрештою здатися італійця Фабіано Каруану. Далі були нічиї у зустрічах з колишнім партнером по збірній України Сергієм Карякіним (чорними фігурами), з голландцем Анішем Гірі (білими) та угорцем Петером Леко (чорними). Напередодні ж, у шостому раунді, український гросмейстер здолав опір американця Гати Камського і вийшов у лідери етапу.

«Турнір дуже сильний за складом учасників, – сказав Руслан на прес-конференції. – Тут складно виграти бодай одну партію, в мене ж уже є дві перемоги. Думаю, це гарний результат, особливо зважаючи на мій попередній виступ у змаганнях Гран-прі ФІДЕ».

{social}

{iarelatednews articleid=»1448,1446,1417,1407,1390,1348,1337″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *