Самбо: переможці UCG – Коломієць і Тищенко

altЯкщо кікбоксинг зародився саме як вид спорту, то бойова система радянського союзу САМБО виникла, перш за все, як засіб фізичного виховання населення; далеко не тільки як система оздоровлення, але й як ефективний засіб самозахисту. Наприкінці 30-х років, коли Європа вже відчувала наближення Другої світової, покладено початок розвитку самбо як виду боротьби вільного стилю в одязі. Самбо активно культивувалося в СРСР упродовж існування держави, продовжує розвиток і в пострадянських країнах, поширилося в Азію, Європу, навіть Африку. У багатьох країнах діють державні програми розвитку самбо як масового виду спорту, його підтримують провідні політики, визначні особистості. 
Два розділи боротьби самбо суттєво відрізняються один від одного. Спортивне самбо – це вид боротьби з великим арсеналом больових прийомів, кидків, що застосовуються у стійці і партері. Прийоми, як зрозуміло із назви (САМозащита Без Оружия), спрямовані на захист. Бойове самбо – єдиноборство, створене для навчання членів силових структур. Дуже довго бойове самбо не вважалося спортивною дисципліною і простих людей його не навчали. Лише на початку дев’яностих воно було «розсекречено», почали проводити змагання. Але водночас і нині залишається на службі правоохоронців багатьох країн світу. На відміну від спортивного самбо тут завданням є не лише демонстрація кидкової техніки чи техніки больових прийомів – тут важлива саме ефективність технічних дій з ліквідації фізичної агресії. 
Спорт дуже серйозних людей, що зайвий раз підтвердив турнір у Броварах. Тим більше, змагалися кремезні важковаговики – категорія 90 кілограмів. У фіналі зійшлися нині беззаперечний фаворит національних і міжнародних змагань, чемпіон світу та Європи нинішнього року Олександр Коломієць і молодий спортсмен, якому ще тільки належить підкорювати спортивні вершини, Валентин Молдавський. В принципі, результат бою можна було передбачити… Все склалося за сценарієм Коломійця: киянин одразу пішов у пресинг, провів кілька потужних атак згори і знизу, і навіть не перейшовши у боротьбу, здобув дострокову перемогу. 
Олександр Коломієць, чемпіон UCG з бойового самбо: «На моєму боці були досвід, техніка, відтак я здобув перемогу. Цей рік для мене дуже вдалий, виграв Європу, світ. До цього турніру навіть не готувався особливо, вийшов після відпочинку і відновлення. Зараз буду відпочивати, тому що рік по правді був складний, важкий… Але приємно брати участь у такому заході. Навіть не пам’ятаю, коли востаннє у нас проводилося щось подібне. Дітям та дорослому населенню на розгляд представлено купу варіантів, чим можна зайнятися, зайняти себе у майбутньому. Потрібно це іще більше і краще афішувати, пропагувати різні види спорту. У когось до якогось виду обов’язково ляже душа. Це ж буде краще, ніж діти будуть кинуті напризволяще, як, на жаль, трапляється у багатьох випадках». 
altНайкращими борцями-самбістами Всеукраїнських ігор єдиноборств виявилися давні товариші, наші збірники, Антон Тищенко й Іван Єфанов. Знову ж таки, хлопці зізнавалися, що це створювало додаткові труднощі, але на килимі про усе забуваєш, тільки боротьба. Першим наразі став Тищенко, Єфанов другий, а на третьому місці Євген Слепченко і Гаврило Ворожбіт.
Антон Тищенко, чемпіон UCG зі спортивного самбо: «Задоволений, звісно, і результатом, і виконаною роботою. Докладено багато праці і зусиль. Не було б цієї перемоги і без роботи тренерів, котрі владають у нас свої уміння, досвід, виховують. Усі поєдинки вийшли складними – тут просто не могло бути такого, що суперник слабкий чи ще щось, з усіма доводилося боротися, викладатися на повну. У фіналі змагався зі своїм одногрупником, колегою, з яким ми і в збірній дуже довго тренуємося. Ми зараз саме закінчуємо збори, потім зовсім трішки відпочити, і знову в бій. З 3-го числа чергові збори, триразові тренування, не до відпочинку буде. Адже у нас важливі старти починаються вже зовсім скоро».
{social}
{iarelatednews articleid=»972,971,970,968,967,966″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *