Савенко, Прищепа і Туровський – чемпіони Європи з самбо

sambo-europe-combatВ італійському містечку Крема відбувся чемпіонат Європи зі спортивного та бойового самбо. Традиційно на килимі свої умови диктували суперникам росіяни, гарно проявили себе також білоруси, болгари і литовці. Загалом представники Європейської федерації самбо знову звітують про розширення географії виду спорту та підвищення конкуренції. Так, вперше в історії медаль ЧЄ взяла Фінляндія, на п’єдестал піднімалися представники Польщі, Італії, Франції, Греції.

Україна теж не загубилася у сильній компанії. Здобуток нашої команди за три дні змагань – 19 медалей і третє загальнокомандне місце. З цих 19-ти нагород – 3 золоті, 7 срібних і 9 бронзових.

Першу медаль найвищого ґатунку принесла збірній Тетяна Савенко, яка захистила титул чемпіонки Європи у ваговій категорії до 72 кг. Почин подруги по командні підтримала наступного дня Марина Прищепа, знана майстриня не тільки боротьби самбо, але і дзюдо, і сумо, – вона стала найкращою у вазі до 80 кг. Олександр Туровський, здолавши у фіналі болгарина Іліяна Емануїлова, виграв змагання з бойового самбо у категорії до 82 кг.

Українці взагалі відмінно виступили у бойовому розділі, де посіли друге командне місце після росіян. Срібні медалі тут здобули Сергій Чорний (до 52 кг), Ілля Руських (до 57 кг), Ігор Северин (до 62 кг), Олександр Коломієць (до 90 кг) і Володимир Жих (понад 100 кг).

У розділі спортивного самбо наших у фіналах було менше. Надія Герасименко, чемпіонка Європи минулого року, цього разу стала другою. Також срібло у Дмитра Бабійчука (до 72 кг).

Бронзові медалі у важкій боротьбі взяли Олена Куницька (до 48 кг), Марія Остапюк (до 52 кг), Олеся Савчук (до 56 кг), Олена Сайко (до 60 кг), Луїза Гайнутдінова (до 68 кг), Світлана Ярьомка (понад 80 кг), Віктор Савінов (до 82 кг), Іван Васильчук (до 90 кг) і Размік Тоноян (понад 100 кг).

Треба додати, що цей чемпіонат Європи міг пройти і в Україні – за право проведення із Кремою суперничала наша Ялта. Але на свій ЧЄ нам ще доведеться почекати. Наступний чемпіонат континенту прийме Бухарест (Румунія). У 2015-му самбісти змагатимуться у Вільнюсі (Литва), а у 2016-му – у Москві (Росія).

{social}

{iarelatednews articleid=»1461,1434,1388″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *