Секундні миттєвості на вагу золоту в гонках тайм аттак

time_attack_itogi-2016Днями у Полтаві підбили підсумки дебютного сезону національної серії кільцевих гонок тайм аттак. Під час останнього п’ятого етапу в цьому році розіграли не лише нагороди, але й визначили найкращих пілотів року.

Напруженішою боротьбою запамяталися гонки в класі «Street». Головні конкуренти за «золото» – Дмитро Фрішман на Honda Civic TypeR та Ігор Нечипорук на Ford Fiesta – розуміли, що переможець заліку визначиться саме тут, адже за регламентом серії до уваги беруться три з п’яти кращих результатів. До цього етапу кращі показники грали на руку Нечипоруку: дві перемоги та два других місця. Натомість у Фрішмана – одна звитяга, два срібла і одне 4-е місце. І саме останньому у вирішальній частині змагань посміхнулася фортуна у вигляді трьох сотих секунди, на які він випередив суперника на двох колах. Наразі зазначається, що за попередніми підсумками протокол сезону очолив Дмитро Фрішман, Ігор Нечипорук – другий. У трійку призерів року, попередньо, також увійшов Олександр Кондратюк на Renault Clio RS.

Максимально можливого результату досяг Олександр Бородай на BMW Z4 у заліку «2WD». Вигравши три гонки, включно з пятим етапом, він залишився недосяжним для інших гонщиків і впевнено очолив весь сезон. Олег Міклуха на BMW 3 і Вадим Грішин на Porsche Cayman S посіли друге і третє місце відповідно як на цьому етапі, так і в заліку.

У повнопривідній категорії «AWD» непереможним був Дмитро Білогубцев на Subaru WRX STI. Він є абсолютним лідером сезону – пять перемог з пяти можливих. Далі у заліку йдуть Ярослав Гуськов, другий, і Олександр Хоменко, третій – обидва на Mitsubishi Lancer Evo.

Окрім того, Білогубцев і Хоменко відзначилися в топовому класі «SuperSport». У Дмитра тут також найшвидші секунди в усіх проведених стартах, Олександр став другим у генеральній класифікації, бронзу цієї серії взяв Сергій Пономаренко на Mitsubishi Lancer Evo.

Королем «ProSport» став Леван Хоперія на Honda Civic. Компанію на підсумковому пєдесталі йому склали Антон Острога на BMW 3 і Вадим Грішин.

Довідка. Тайм Аттак – унікальний різновид кільцевих гонок, в якій учасники борються з секундоміром. Тут відсутня очна боротьба між пілотами, кожен з учасників, як правило, один на трасі, намагається показати максимально швидкий час проходження одного кола за декілька спроб. Це не аматорські змагання, хоча відсутність суперників поруч дозволяє стартувати і не дуже досвідченим гонщикам. Тайм Аттак дуже популярний вид гонок на уїк-енд, які проводять у багатьох країнах світу.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *