Сергій Карякін – чемпіон світу зі швидких шахів

chess-rapid-Ivanchuk-KaryakinВ Астані (Казахстан) завершився чемпіонат світу зі швидких шахів або рапіду. 16 гросмейстерів провели одноколовий турнір. За підсумками 15-ти турів чемпіоном планети став українець Сергій Карякін, який нині виступає за збірну Росії. Здобувши чотири перемоги у п’яти останніх партіях, він, що називається, на фінішній прямій обійшов норвежця Магнуса Карлсена. Третє місце посів болгарин Веселин Топалов.

Сергій Карякін народився 12 січня 1990 року у Сімферополі. У віці 12 років і 211 днів став наймолодшим гросмейстером в історії. У 2004-му став переможцем Всесвітньої шахової олімпіади у складі збірної України. У 2010-му – срібним призером Олімпіади, але вже у складі російської команди, за яку виступає з 2009-го року. У рейтингу ФІДЕ станом на 1 липня посідає шосте місце.

На прес-коференції перед нагородження Карякін подякував господарям за теплий прийом. «Мені була близька за духом атмосфера суперництва, що панувала в залі, – сказав чемпіон світу. – Хоч мені і вдалося вирвати перемогу на фініші першості, але точно можу сказати – суперники були дуже сильні».

Одним з них був і львів’янин Василь Іванчук. В очній зустрічі Василь поступився Сергію, а в підсумковому протоколі посів сьоме місце, набравши 7 з половиною очок.

Як відзначають шахові експерти, нині молодь активно наступає і вже готова «посунути» ветеранів на задвірки рейтингу. Втім, у старшого покоління, у тому числі в Іванчука, є шанс реабілітуватися – одразу після завершення чемпіонату зі швидких шахів розпочався чемпіонат світу з бліцу.

Тут також грають 16 шахістів, але проведуть вони по 30 зустрічей. Василь Іванчук після 12-ти турів має 6,5 очка і посідає п’яте місце. Лідирує ж росіянин Олександр Грищук. Чемпіон світу визначиться у вівторок.

фото – worldchesskz

{social}

{iarelatednews articleid=»1146,1117″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *