Шо воно таке? (випуск п’ятий)

US-Nationals-2004-_sprint_

Вітаю всіх читачів та любителів нашої програми, а заодно і спорту.  Після затяжної паузи розпочинаємо нову серію дописів про цікаві/дивні/незрозумілі/маловідомі види спорту і різноманітні спортивні активності.

Сьогодні в самісінький центр нашої уваги потрапив ще один заморський вид спорту, що зветься кануполо (ще його називають канополо або каное поло, кому вже як до душі). Так от, кануполо — це коли атлетичної статури, залізних нервів і гарячого серця  хлопці й дівчата сідають у каяки (Ви спитаєте, чому не каякополо, і я Вам скажу: по-перше, кануполо красивше звучить, по-друге, так склалось) беруть весла і починають ганятися туди-сюди по майданчику розміром 35х23 м (може бути басейн, а може бути і озеро якесь) із або/та за м’ячем, намагаючись забити одне одному якнайбільше голів у ворота розміром метр на півтора, які висять на висоті два метри над водою.

При цьому, команди – по 5 осіб в кожній, грають два тайми по 10 хв., кількість замін необмежена, переміщувати та кидати м’яч можна і веслом, і рукою. Гравець не може тримати м’яч більше 5 секунд, але там більше й не вийде, бо того гравця дозволяється перевертати, штовхаючи долонею в плече, спину чи бочину, і атакувати його каяк своїм. Однак все це можна застосовувати лише до гравця з м’ячем!        

Вид спорту цей дуже молодий і придуманий десь між Лідсом та Плімутом – міжнародні правила було прийнято лише в 1985 році від р.х.. Однак молодість ця, якщо вірити словам і лінкам, є дещо надуманою — перші праканупольні росточки можна віднайти ще в далекому 1885 році на гравюрі «Поло в морі», а раз було на гравюрі, значить було і насправді.  Але діло в тому, шо якось ніяк люди не могли до кінця придумати як саме грати, що робити і до кого звертатися за роз’ясненнями.

А от в уже згаданому 85-му все змінилося. Зібралися всі поважні й високочолі  з міжнародної федерації каное в квадратній кімнаті за круглим столом і рішили —  розміри майданчика зафіксувати (ну там вище написано),  правила затвердити і їх чітко дотримуватися, інакше – осуд громадськості і санкції федерації!

На цьому все. Будете грати в кануполо – бережіть пальці та кумпол!

Далі буде.

{social}

{iarelatednews articleid=»1177,1158,1155,1154″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *