Шо воно таке? (випуск четвертий)

korf-ball

Доброго Вам всім здоров’ячка, шановні ті, кому небайдужий спорт і все, що з ним пов’язано.

Сьогодні ми продовжуємо нашу видоспортуроз’яснювальну писанину невеличкою заміткою про один маловідомий на землях від Чопа до Городища вид спорту із, само собою, заморською назвою – корфбол (корф – то по-голандськім «корзина»). Да-да, можна сказати, що це бабуся баскетболу (і тітка нетболу).

Жодні в світі вчені, в тому числі й британські, достеменно не знають коли саме виникла ця гра, однак на думку, одного досвідченого нідерландського мужчини, який, за його ж словами, вже «життя прожив», гра ця виникла в сиву давнину, коли з одного обійстя ґазда викинув на смітник стару корзину, в якій хулігани вибили дно.

Так от ту корзину підібрав сусідський хлопчина, повісив її на дерево (яке росло на мальовничій галявині), потім покликав своїх дружбанів  та подружок і вони, зробивши із підручних засобів такий-сякий м’яч,  почали закидати його у корзину. І рішили вони тако – хто більше закине – той і виграв, а хто програв – отримує по чотири фофани, а назвали вони ту гру корфбол.   

З тих пір пройшло багато часу, і вже енне покоління нащадків того ґазди та тих хлопченят успішно розвинули в своїй країні та поширили по світу європейські цінності та громадянське суспільство (не забуваючи про права людини), а разом із ними і корфбол. Тепер у нього є такі правила – дві команди по вісім людей (чотири – М і чотири — Ж), кожна команда ділиться на дві частини – атака і захист, грають два тайми по 30 хв (чистого часу). Мета гри незмінна – закинути м’яч, розмірами подібний до футбольного, у корзину суперника більше разів, ніж він тобі, за кожне попадання – одне очко. Корзину (висота 25 см, діаметр 40 см) нині вішають на довгу таку палицю висотою 3,5 м. Майданчик – 30х60 на вулиці, 20х40 у спортзалі.

Крім того, особливостями корфболу є такі речі – атакувати можна лише із зони атаки, захищатися можна лише персонально, при чому від гравця лише твоєї статі, з м’ячем можна робити не більше двох кроків («ведення» м’яча заборонено), м’яч з рук суперника забирати не можна,  його перехоплення можливе лише при атаці на корзину або при виконанні передачі. І ще одна цікава деталь – атакувати можна навіть із задньої сторони корзини, ось так!

Найкраще в світі у корфбол грають у Нідерландах, Бельгії та Тайвані, хто не вірить, може подивитись рейтинг міжнародної федерації!

Далі буде.

{social}

{iarelatednews articleid=»1158,1155,1154″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *