Шо воно таке? (випуск третій)

slack_blog

Доброго здоров’я, допитлива і спостережлива спортивна спільното. Ми продовжуємо наші невеличкі екскурси в світ різноманітних видів спорту та спортивних активностей. І сьогодні в центрі нашої уваги і на, всякого роду, ваших моніторах пречудовий, екстремальний і дуже веселий вид спорту родом із сонячної Каліфорнії, під назвою слеклайн (слек – то по аглицьки ненатягнутий, «провисаючий», а лайн – то лінія), часом, вчені називають його ще стропоходженням або хода по вільному канату. 

Так чим же ж хода по вільному канату відрізняється від подібного заняття, тільки по канату «невільному»? Таке, варто сказати, влучне запитання часто доводиться чути видоспортуроз’яснювальникам стосовно цього виду спорту, тому – відповідаємо. 

Від звичайного канатного чимчикування слеклайн відрізняється тим, що канат (а частіше міцна нейлонова стрічка шириною від 3 до 6 см) тут закріплено вільно, і він сильно шатається не тільки вверх-вниз, а ще й вліво-вправо, і еквілібрист повинен власними ногами підводити канат під центр тяжіння свого організму. 

В слеклайн є цілих три підрозділи – триклайн (він же лоулайн), вотерлайн та хайлайн всі вони дуже цікаві і все таке, однак на нашу скромну думку найбільш видовищним все-таки є триклайн, коли хлопці та дівчата витворяють різні, надзвичайно важкі технічні трюки, а виглядає це весело і невимушено, одним словом – очей не одірвеш! Гляньте відео – я не обманюю.

І наостанок розкажу про піонерів слеклайну. Ними були два простих американських хлопці, які сильно-сильно занудьгували в долині Йосеміті, і почали ходити цепами, якими перед тим невтомні ютівські робітники загородили місцеву парковку. А інші еквілібристи, що саме тими вечірніми годинами ходили у пошуках пригод і ніяк не могли надихатися свіжим повітрям, все це побачили і придумали що можна ж натягнути стрічечку і ходити по ній, не використовуючи таким чином інфраструктуру народного господарства. І так пішло-поїхало і поширилося по усенькій нашій земній кулі! 

ЗІ. «а ота чорна полосочка, то і є стропа.»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *