Скелелазіння на ОІ-2020: концепція проведення

 climbing_conception_tokio-2020_boldyrevНещодавно у Квебеку (Канада) пройшла Пленарна Асамблея Міжнародної федерації спортивного скелелазіння (IFSC), на якій було узгоджено концепцію формату змагань на Олімпійських Іграх у Токіо (Японія), а також за якими стартами відбиратимуться майбутні учасники ОІ-2020.

Нагадаємо, на 129-й сесії Міжнародного олімпійського комітету (МОК) у Ріо-де-Жанейро (Бразилія) було вирішено включити спортивне скелелазіння, і ще чотири види спорту, до переліку змагань ХХХII літньої Олімпіади.

Яку ж концепцію проведення скелелазного турніру планують:

— чемпіонів та призерів ОІ-2020 визначатимуть у багатоборстві;

— кількість учасників – 40 спортсменів, порівну чоловіків і жінок;

— кваліфікація в кожній дисципліні багатоборства проходитиме в різні дні;

— до фіналу будуть допущені 6 кращих;

— усі фінали – в один день;

— послідовність дисциплін у фіналі – швидкість, боулдерінг, складність;

— володарі нагород визначаться за рейтингом, згідно результатів атлетів у кожній дисципліні, які будуть перемножені.

 Як зазначається в пост-матеріалі за підсумками Асамблеї IFSC у Канаді, рейтинг скелелазів оновлюватиметься після кожного раунду – кваліфікаційного та фінального. 

Наразі відомо, що МОК відвів для скелелазіння три змагальних днів, з можливим розширенням до чотирьох турнірних днів. Під час Пленарної Асамблеї досить швидко прийняли систему проведення змагань. Кваліфікація проходитиме в три дні: перший – у швидкості, другий – в боулдерінгу, третій – у складності. Результати учасників у кожній дисципліні множаться, аби з 20 скелелазів відібрати шістьох фіналістів. На четвертий день відбуватимуться фінали за наступною послідовністю: швидкість, боулдерінг, складність.

Формат, розписаний більш детальніше, з’явиться після узгодження з МОК, що очікується в липні, 2017. Подальшого обговорення з МОК чекає й на систему відбору, проте головна концепція затверджена. Головними стартами відбору учасників ОІ-2020 будуть: Чемпіонат світу 2019, чемпіонати Європи у 2019 і 2020 роках, Кубок світу 2019, додаткові відбіркові змагання у 2020 році. Тобто учасники Олімпіади в Токіо визначатимуться відповідно до загального рейтингу всіх перерахованих стартів. Однак рішення по квотах має пройти узгодження з МОК, що матиме місце орієнтовно восени, 2017.

Поки вирішується, що і як відбуватиметься в Японії за три роки, готуємося підтримувати вже цього літа нашого Данила Болдирєва, який є єдиним ліцензіатом скелелазного турніру Всесвітніх ігор 2017 від України. Змагання в цьому виді спорту розпочнуться у Вроцлаві (Польща) 21 липня і триватимуть до 23 липня, згідно розкладу ВІ-2017.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *