Сквош: повний комплект нагород на престижному опені

squash_polish_junior_open-2016Днями у Польщі завершився один з найбільших міжнародних турнірів зі сквошу серед юніорів – Polish Junior Open 2016. Збірна України була представлена сімома атлетами, троє з яких дісталися нагород.

Чемпіоном своєї категорії став наймолодший спортсмен юніорської команди Остап Біляєв. Він виступав одразу у двох категоріях – U-11 та U-13, досягши успіху в молодшій категорії. На шляху до перемоги він провів чотири матчі, кожен з яких виграв у трьох партіях. А ось в U-13 Остап фінішував сьомим.

Те, що не вдалося Біляєву, зумів Дмитро Щерабков. На його рахунку срібло на турнірі серед гравців до 13 років. До півфіналу він провів три зустрічі проти господарів, однак серйозна битва його чекала лише за крок до фіналу. Тут його чекав швед Йонатан Едвардссон. Цей двобій був надскладним, тривав всі п’ять сетів, у більшості з яких результат партії залежав від декількох точних ударів. Щербаков проходить шведа, проте яких сил це йому коштувало. На фінал їх просто не залишилося, і Дмитро програє золото першому номеру категорії з Польщі.

Третю медаль збірна України виборола у старшій категорії Polish Junior Open 2016. На турнірі гравців до17 років Артур Сікора став бронзовим призером. Стартувавши з 1/8 фіналу, Артур без проблем розбирався із суперниками, поки не дістався стадії 1/2. Перша ракетка турніру Максиміліан Віельгус не був легким опонентом, що лише підтвердило півфінальне протистояння. Вигравши перші дві партії, Артур не зміг дожати поляка, якого на боротьбу надихнули рідні стіни. З рахунком 2:3 Сікора програв Віельгусу. Однак у матчі за 3-є місце українець був сповнений мотивації не покидати турнір без відзнак. Німець Моріс Хаманн без шансів поступився нашому Артурові.

Загалом у польському юніорському турнірі взяли участь майже 200 гравців з Англії, Індії, Мальти, Німеччини, Польщі, Росії, Угорщини, України, Хорватії, Чехії та Швеції. Всього на турнірі було представлено 10 категорій, по 5 у хлопців і дівчат – до 11, до 13, до 15, до 17 та до 19 років.

У Федерації сквошу України змагання в Польщі розглядають як гарну підготовку до прийдешнього чемпіонату України серед юніорів, який відбудеться 3-4 грудня 2016 року в Києві.