Сьогодні в Україні відзначають День шахів

chess-seans-odnochasnoi-gry-Zakhar-Efymenko20-го липня в Україні вперше в історії святкують День шахів (Всесвітній день шахів у цю дату відзначається з 1966-го року). По всій Україні проходять урочистості, турніри, зустрічі з провідними шахістами; теплі вітальні слова говорять почесні гості – зокрема, особисто поздоровити нашу шахову громада прилетів президент ФІДЕ Кірсан Ілюмжинов.

У Києві за підтримки Спортивного комітету України та Федерації шахів України пройшов сеанс одночасної гри – любителі пробували свої сили у протистоянні з олімпійськими чемпіонами, одними з найсильніших гросмейстерів країни Павлом Ельяновим і Захаром Єфименком.

У столичному парку Тараса Шевченка шахісти-любителі збираються, без перебільшення, з «сивої давнини». Ось і цього разу охочих перемогти олімпійського чемпіона було хоч відбавляй. За дошкою усім місця не вистачило, тож навколо столів збиралися цілі «команди», які колективно, незважаючи на суддівські заборони, ламали голову – як би поставити мат професіоналу. Гросмейстери були не проти, вони просто отримували задоволення від гри.

В результаті Захар Єфименко лише на одній дошці погодився на нічию із суперником, вигравши решту партій, а Павло Ельянов унічию зіграв два рази. Обидва майстри відзначили, що все для них було не так просто, як може здатися на перший погляд.

chess-seans-odnochasnoi-gry-Pavlo-Eljanov«Зрозуміло, тут зібралися гравці різного рівня, – говорить Павло Ельянов. – Кілька партій з точки зору боротьби мені сподобалися. Особливо я б відзначив 10-річного Кирила Шевченка. На початку матчу я пішов в атаку, але він, щойно побачив як «плететься павутиння» навколо його короля, одразу ж зробив кілька цікавих, нестандартних ходів, фактично розбивши мою атакуючу позицію. У нього сильний інстинкт самозбереження. У цій партії довелося добряче подумати. Кирило, як я уже тепер дізнався, один з найкращих молодих шахістів України. І це дуже приємно, що у нас є така молодь, є шахове майбутнє. Я думаю, шахи заслуговують, щоб у них продовжували грати. І хай ти не станеш професіоналом, але у житті шахи обовязково стануть у нагоді. Адже дуже багато видатних людей в різних сферах діяльності грали в шахи».

Захар Єфименко, привітавши усіх з Днем Шахів, зазначив, що подібні заходи – сеанси одночасної гри любителів проти професіоналів – треба робити традиційними. «В Україні мало не в кожному місті і містечку у парках та скверах збираються любителі цієї гри – проводять імпровізовані турніри, аналізують партії, пробують придумувати власні варіанти. Своїм прикладом вони надихають молодь, яка потім йде у шахові школи, прагне розвиватися і досягати успіхів у спорті. Як і в будь-якому виді, у шахах, щоб досягти певних висот, потрібно жертвувати своїм часом, віддавати частинку себе, багато і напружено тренуватися. Працюйте – і у вас усе вийде».

Президент СКУ Ілля Шевляк від імені Спортивного комітету України привітав усю шахову родину зі святом – Всесвітнім днем шахів! «Шахи – це не лише один з найбільш масових, найбільш популярних, але й один з найуспішніших видів спорту в Україні. Наша збірна є дворазовим переможцем Всесвітньої шахової олімпіади, командним чемпіоном світу. Руслан Пономарьов – чемпіон світу ФІДЕ (2001), Василь Іванчук та Катерина Лагно – чемпіони світу з бліцу, наші гросмейстери багато разів перемагали на престижних міжнародних турнірах. Зичу нашим спортсменам і усій шаховій спільноті України свіжих ідей, переможних комбінацій і нових здобутків за шаховою дошкою!»

{social}

{iarelatednews articleid=»1212″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *