Спорт з літаючим диском офіційно визнаний в Україні

 altymat_vyznannja_2016На сайті Міністерства молоді та спорту з’явився наказ від 23 грудня 2016 року за підписом міністра, в якому три нових дисципліни додано до переліку неолімпійських дисциплін. Відтепер,  згідно рішення Комісії з визнання виду спорту в Україні, офіційними види спорту в Україні є спорт з літаючим диском (фрісбі), кіокушинкай карате унія та середньовічний бій.

Таким чином, Україна офіційно приєдналася до переліку держав, в яких фрісбі визнано видом спорту. Загалом вже 15 країн, включно з Україною, прийняли подібне рішення. Проте варто зазначити, що фрісбі представлений у 87 країнах. Він входить у Всесвітні ігри і визнаний Міжнародним олімпійським комітетом.

Нагадаємо, що найбільш популярною і поширеною з фрісбі-дисциплін на сьогоднішній день є алтимат, командний неконтактний вид спорту, відмінною особливістю якого є відсутність арбітрів та наявність поняття «дух гри».

На даний момент в Україні налічується 15 клубів з фрісбі, розташованих в обласних центрах. В 2016 році було проведено 11-й розіграш національної першості відкритого чемпіонату України з алтимат-фризбі, переможцем якої вперше став столичний колектив «Nova», який у фіналі не дав титулованому клубу Gigolo виграти ЧУ вдесяте.

Додамо, що відмовлено у визнані бразильському джиу-джитсу, комбат захисту ІСО та рафтингу. Також карате і скелелазіння було вилучено з переліку неолімпійських дисциплін і внесено до олімпійських видів спорту.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *