На Київському інвестиційному форумі, що пройшов минулого тижня, презентували проект спортивного парку. Доповідав голова комісії Спортивного комітету України з питань розвитку спортивної інфраструктури, президент Федерації вейкбордингу і воднолижного спорту України Юрій Зозуля.
Основними завданнями СКУ є не тільки пропаганда активного і здорового способу життя, розвиток нових видів спорту і фізичних активностей, але й створення підґрунтя для цього розвитку – бази для тренування збірних команд України, спортивних майданчиків для проведення рейтингових заходів і змагань.
Спортивний комітет України ще кілька років тому виступив з ініціативою створення по всій території України спортивних парків. Експериментальним полем для проекту став спортивний Х-Park, котрий уже 5 років функціонує у київському парку «Дружби народів». Це готовий яскравий приклад реалізації важливого соціального проекту, де є розвинена структура для оздоровлення, розвитку спорту, туризму, активного відпочинку на природі.
«Наш парк – це база готових і перевірених рецептів, – говорить голова комісії СКУ з питань розвитку спортивної інфраструктури Юрій Зозуля. – Ми запропонували організувати великий екстрим-фест, адже у нас є усі умови для проведення змагань з видовищних видів спорту. Упевнений, що свято збере максимальну кількість людей. Плануємо відвідування парку в цей час – від 50 до 300 тисяч чоловік. Нас підтримує КМДА, і все одно ми стикаємося з пасивністю чиновників. Так, потрібно розширити парк з 1,5 до 30 гектарів, щоб розмістити в ньому екстремальні конструкції. Але це питання землевідведення – велика проблема. Навіть тимчасово встановити конструкції – питання практично не вирішуване…».
Це витяг із грудневого інтерв’ю Юрія Зозулі. Тепер же, після презентації проекту на інвестиційному форумі, ситуація стала більш оптимістичною – є перші результати.
«Можна сказати, що деякі документи, які раніше ми оформлювали доволі довго, зараз почали «рухатися» швидше. Також деякі державні структури, після того, як ми потрапили до переліку компаній, що заключили меморандум з КМДА, стали до нас трохи по-іншому ставитися. Грубо кажучи, стали більш предметно з нами розмовляти, швидше реалізовувати наші запити і так далі. Тобто після участі в інвестиційному форумі ми отримали можливість ефективніше працювати над створенням спортивного парку.
Чиновники тепер швидше реагують, і взагалі – віднині Спортивний комітет України і нашу Федерацію вейкбордингу і воднолижного спорту сприймають зовсім по-іншому. Взагалі КМДА зараз розглядає СКУ як єдину базову організацію, що займається проектом спортивних парків в Україні. Можемо говорити, що Спортивний комітет України завоював авторитет в Київській міській державній адміністрації – і в області консалтингу неолімпійських видів спорту, і в області консалтингу будівництва майданчиків, і в області консалтингу проведення різноманітних заходів. Тобто ми зараз маємо чималу вагу в КМДА».
Інвестиційним проектом передбачено розширення існуючого вейкпарку до повноцінного воднолижного стадіону, створення екстримпарку, моторічпарку і батутного парку. Спортивний парк передбачає розміщення майданчиків для розвитку нових видів спорту, стадіону для пляжних видів спорту і місць відпочинку. На території воднолижного стадіону будуть розміщені кільцева і лінійна канатні дороги, організовані катерна версія вейкбордингу і серфінгу. Також тут працюватимуть скейт- і паркурпарки. Крім того, передбачається створення спортивного майданчика для зайняття міні-футболом, пейнтболом, волейболом, тенісом і баскетболом.
«Щодо наступних кроків в реалізації проекту, то, перш за все, ми повинні вирішити усі питання з документацією на використання землі. Треба вирішити питання з наповненням спортивного парку, вирішити питання з інвестиційною складовою – тобто хто ж буде інвестором. Необхідно, крім того, оптимізувати ту структуру, яку ми вже запровадили, щоб вона відповідала уже більш масштабним задачам.
Цього року ми проведемо масштабний мультиспортивний фестиваль, який відкриється 17-го червня, під час Євро-2012. Дамо можливість на спортивних майданчиках, що збудовані за найсучаснішими технологіями, не просто активно провести свій відпочинок, але й познайомитися з багатьма видами спорту. Хто, скажімо, не вміє, – зможе навчитися. І це не тільки для українців, але й для іноземців, які приїдуть на Євро.
На фестиваль з’їдуться найкращі спортмени, pro-райдери. 17-го червня відбудуться показові виступи із запрошення мешканців Києва і гостей столиці на майстер-класи.
А вже 1-2-го вересня відбудеться іще масштабніший фестиваль, де будуть визначатися найкращі спортсмени в екстремальних (або альтернативних) видах спорту (це і паркур (фріран), і слеклайн, і скімборд, і скейтборд, і багато інших) та інших неолімпійських видах спорту на тих майданчиках, що розташовані у парку «Дружби народів».
Уже після цих змагань, ми зможемо оцінити дії міської влади в цьому році. Якщо нам вдасться організувати цей величезний фестиваль, зібрати там максимальну кількість неолімпійських і альтернативних видів спорту, значить, співпраця з владою проходить плідно. І це буде фундаментом для того, щоб Спортивний комітет надалі став провідною організацією у плані функціонування і розвитку неолімпійських видів у місті Києві зокрема та в Україні в цілому. Обласні центри зазвичай орієнтуються на столицю, і коли щось хороше з’являється у Києві, там намагаються втілити ідею в рамках міста чи області.
Спортивний комітет має подати приклад усій Україні – як ефективно, з використанням сучасних технологій, на найвищому рівні, розвивати масовий спорт. Не заганяючи кудись молодь, а саме приваблюючи її. Треба зацікавити людей, щоб вони зрозуміли: весело там, де спорт і активність, а не перед комп’ютером, телевізором чи у під’їзді з пивом і цигаркою. Ми повинні створити модель фестивального, молодіжного підходу до спорту. В такому підході, напевне, і є головний секрет успіху ідей СКУ серед чиновників».
«Інвестори, які приходять до нас зараз, це, в основному, люди захоплені спортом, – розповідає Юрій Зозуля. – Або ж це спонсори, які мають інтерес у сфері продажу обладнання для профільних видів спорту. Поки що так. Є, звісно, і меценати, але їх одиниці. Ці люди готові збудувати спортивний майданчик і просто передати його комусь для подальшої експлуатації.
Ми спілкуємося з багатьма потенційними спонсорами, розповідаємо про всі напрямки роботи СКУ і ідеї, котрі плануємо реалізувати. І маємо вже попередні меморандуми з певними організаціями – якщо нам вдасться спільно з КМДА створити таку величезну базу для розвитку неолімпійських видів спорту (хоча там будуть представлені і олімпійські дисципліни), інвестори готові вибудуватися в чергу і брати участь у наших проектах».
{social}
{iarelatednews articleid=»1013″}