Срібло та бронза наших шахістів на Олімпіаді в Баку

chessolimpiad_baku2016_womenУ вівторок, 13 вересня в Баку (Азербайджан) закінчилася 42-а Всесвітня шахова Олімпіада, яка тривала з 1 вересня. Протягом всієї дистанції чоловіча і жіноча збірна України трималися в призах або біля них. Сьогодні завершився 11-й заключний тур, за підсумками якого наші гросмейстери стали володарями срібла, а шахові королеви України – бронзовими призерками.

Перед останнім раундом чоловіча команда України йшла другою, поступаючись американцям за додатковими показниками, хоча маючи однакову кількість очок – по 18. Жіноча національна команда була четвертою, не входячи до трійки лише за додатковим показником. Одразу шість збірних мали в своєму активі по 15 балів і ділили з третього по восьме місце.

У фінальному турі наша чоловіча збірна перемогла Словенію – 3,5:0,5 (перемоги на рахунку Антона Коробова, Андрія Волокитіна і Павла Ельянова, нічия – в Руслана Пономарьова), що дозволило набрати 20 турнірних балів з 22-х можливих. Єдиної поразки на Олімпіаді наші шахісти отримали від чемпіонів – команди США. Жіноча збірна України впевнено обіграла Болгарію – 3:1 (звитяги здобули Анна Музичук й Анна Ушеніна, нічия – в Наталії Жукової та Інни Гапоненко).

Чемпіонками у жінок стали китаянки, представниці Польщі – другі. У чоловіків трійку замкнули росіяни.

За підсумками шахової Олімпіади-2016 Україна виграла Кубок Гапріндашвілі, яким нагороджують кращу націю за сумою чоловічого та жіночого турнірів.

Зазначимо, у чоловічому турнірі брали участь 169 збірних, а в жіночому – 134.

Наступна Всесвітня шахова Олімпіада відбудеться в Батумі (Грузія) в 2018 році.

Прес-служба Спортивного комітету України

chessolympiad2016_ukrteam_1

chessolympiad2016_ukrteam_2

chessolympiad2016_ukrteam_3

chessolympiad2016_ukrteam_4

chessolympiad2016_ukrteam_5

chessolympiad2016_ukrteam_

chessolympiad2016_ukrteam_7

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *