Сріблом відкрив Сипавін КС-2017 з льодолазіння

 ice_climbing_sypavin_usa-2016Цими вихідними в Дуранго (штат Колорадо, США) відкрили Кубок світу 2017 року з льодолазіння. У змаганнях першого етапу від України взяв участь найсильніший льодолаз країни Валентин Сипавін з Харкова, який потужно виступив в обох дисциплінах КС: складності й швидкості.

У перший день турніру розігрували нагороди у швидкості. Валентин успішно подолав кваліфікацію і вийшов до фіналу. Сито першого раунду, окрім Сипавіна, пройшли ще 14 спортсменів. За підсумками фіналу попереду себе він пропустив лише росіянина Ніколая Кузовлєва. Українець став срібним призером КС-2017. Топ-3 за показниками у швидкості замкнув ще один представник Росії Ніколай Швєдов.

Наступного дня відбулися старти зі складності. З кваліфікації харківський льодолаз вийшов до півфінальної стадії шостим, де 11 кращих сперечалися за вихід у фінал. На цьому етапі Валентин став другим, а продовжили боротьбу шість найсильніших. На жаль, у фіналі підтвердити попередній результат Сипавіну не вдалося, його обійшли одразу троє російських льодолазів, тоді як український спортсмен посів четверту сходинку.

Зазначимо, що в рамках першого етапу виступили понад 60 льодолазів з 15 країн світу.

Наступний другий етап КС-2017 прийматиме Пекін (Китай) з 7 по 9 січня. Загалом у цьому році на даний момент заплановано п’ять етапів, що на один більше, аніж в 2016 році. Окрім США, другий-третій етапи приходитимуть в Азії (Китай, Південна Корея), а два заключних тури КС-2017 в Старому Світі (Швейцарія, Італія).  

Довідка. Льодолазіння – подолання крутих льодових схилів за допомогою спеціального спорядження, яке виокремилося в самостійний напрямок в альпінізмі поряд зі скелелазінням. Чемпіонат світу та Кубок світу проводять під егідою Міжнародного союзу альпіністських асоціацій (UIAA). Національні та міжнародні змагання з льодолазіння проводяться як серед чоловіків, так і в жінок. Льодолази змагаються у трьох дисциплінах: трудності, швидкості, боулдерингу. Льодові схили можуть бути природного походження, як-то замерзлими водоспадами, великими бурульками, чи штучно створюваними спорудами.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *