Станіслав Чорний – срібний призер Кубку світу з авіамодельного спорту

altУ Росії відбувся останній етап цьогорічного розіграшу Кубку світу з авіамодельного спорту у класі «Повітряний бій кордових моделей літаків». До числа призерів тут українські авіамоделісти не потрапили, але за підсумками усіх етапів вітання приймає наш Станіслав Чорний – він став другим у підсумковому протоколі Кубку. Переможцями ж стали чемпіони Росії Павло Єреклінцев і Сергій Ізмайлов.
Кордові моделі літаків користуються у нас значною популярністю. Називаються так тому, що літають по колу і управляються за допомогою сталевих ниток – корд. З їх допомогою, впливаючи на органи керування моделі, пілот може змусити її літати горизонтально або виконувати різні еволюції в межах півсфери над землею, радіусом якої є довжина корди.
Такі моделі, як правило, оснащуються двигунами внутрішнього згоряння. Аеродромом для них служить рівний майданчик (зазвичай у парку або на стадіоні) діаметром 45-50 м.
Кордові моделі розвивають швидкість від 130 до 170 км/год. Природно, що на таких швидкостях у змаганнях з повітряного бою спортсмени мають проявити усю свою майстерність. «Це бокс, тільки з авіамоделями, – пояснюють фахівці. – Контакт спортсменів відбувається не рукавичками, а моделями, очки набираються за відрубані стрічки, які прикріплені до хвоста моделей».
{social}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *