Стартували Всесвітні інтелектуальні ігри

world-mind-gamesУ столиці Китаю Пекіні розпочалися вже треті Всесвітні інтелектуальні ігри (SportAccord World Mind Games). У програмі змагань представлено 5 видів спорту: шахи, шашки, го, спортивний бридж і сяньци (цю гру часто називають китайськими шахами).

Ігри тривають з 12-го до 18-го жовтня. За ці дні буде розіграно 23 комплекти медалей. Як очікують організатори, трансляції зі змагань подивляться 600 мільйонів глядачів по всій земній кулі. Окрім телевізійних каналів, в тому числі і центральних китайських, цього року трансляція здійснюється і в інтернет-мережі: на відео-хостингу YouTube та на офіційному сайті змагань www.worldmindgames.net.

Сьогодні визначилися перші чемпіони та призери ІІІ Всесвітніх інтелектуальних ігор: закінчилися турніри зі швидкої гри серед чоловіків та жінок у шахах та шашках-100. Українська команда поки що без медалей.

Найближче до п’єдесталу пошани фінішували наші дівчата: шашистка Вікторія Мотричко та шахістка Катерина Лагно посіли четверті місця у своїх видах спорту. Причому, Катерина набрала стільки ж очок, як і бронзова медалістка Дзю Веньдзюнь (4,5 з 7 можливих), але пропустила суперницю вперед через меншу кількість перемог. Ганна Ушеніна набрала 3,5 очка і стала восьмою. Чемпіонкою ж стала Валентіна Гуніна з Росії. Срібло у чинної чемпіонки світу з «класики» китаянки Хоу Іфань. Переможницею рапід-турніру з шашок-100 стала досвідчена Зоя Голубєва з Латвії. Срібна нагорода в білоруски Ольги Федарович, бронзова – в Тамари Тансиккужиної з Росії. Окрім Вікторії Мотричко, Україну тут представляла Дарина Ткаченко, яка опинилася на підсумковій шостій позиції.

У чоловічому шаховому турнірі перемогу святкував китайський гросмейстер Ванг Юе, який випередив угорця Петера Леко (срібло) та росіянина Олександра Грищука (бронза). Наші Руслан Пономарьов та Василь Іванчук посіли 10-те і 13-те місця відповідно. В шашках українець Юрій Анікеєв став шостим. Золото здобув Олександр Георгієв (Росія), срібло – Роель Боомстра (Нідерланди), бронзу – Гунтіс Валнеріс (Латвія).

{social}

{iarelatednews articleid=»1348″}

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *