Стартував чемпіонат Європи з пляжного гандболу

altУ Хорватському місті Умаг у понеділок розпочався 7-й чемпіонат Європи з пляжного гандболу серед чоловіків і жінок, що триватиме до 9-го липня. 
У чоловічому турнірі виступає 15 збірних, які на попередньому етапі поділено на три групи. До головного раунду чемпіонату потрапить по чотири команди з кожного квінтету. Збірна України у групі грає з командами Угорщини, Данії, Швейцарії та Македонії. У стартовий день змагань наші хлопці зіграють з угорцями та македонцями. 
Жіноча збірна України вже вступила у боротьбу. Сьогодні вранці українки у дебютній грі у напруженій боротьбі поступилися туркеням – 1:2. Поступившись у першому сеті з мінімальною різницею у рахунку 16:17 підопічні головного тренера Маї Карбунар, чемпіонки світу та Європи, у другому переконливо перемогли опоненток – 19:11. Однак, у вирішальній серії кидків-пенальті, вже туркені були кращими – 7:0. Найрезультативнішими у складі України були наш французький легіонер Ольга Лаюк та Алла Шейко, які набрали по 10 очок.
Виправити становище наші дівчата зможуть у ще одному матчі понеділка проти кіпріоток. Загалом у жіночому чемпіонаті Європи бере участь 14 збірних, які поділено на дві підгрупи. До основного раунду потраплять по чотири найкращі команди. 
Пляжний гандбол – це спортивна гра на спеціальному піщаному майданчику розміром 27 на 15 метрів. На відміну від класичного гандболу (7×7), команди грають чотири на чотири. Хоча пляжників і менше у грі, однак вони бавлять глядачів видовищною технікою. Самі правила мотивують гандболістів до фінтів – за красиві кидки нараховують додаткові бали. Ціна голу подвоюється завдяки кидкам «пірует» і «парашут». Зробити «пірует» у пляжному гандболі непросто – гравець обертається на 360 градусів, мов дзиґа, і влучає у ворота. Закинути «парашут» – це коли форвард отримує передачу у повітрі і, не торкаючись землі, забиває гол.
Напередодні чемпіонату Європи серед дорослих, за медалі континентальної першості змагалися збірні 19-річних. Українці, як у турнірі хлопів, так і в турнірі дівчат, посіли п’яті місця. Чемпіонками тут стали угорки, чемпіонами – хорвати.
{social}
{iarelatednews articleid=»363″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *