Стартував чемпіонат світу з пляжного футболу

beach-soccer-wc2013-ukraine-senegalПрилітає якось збірна України на Таїті, по області – туман, вітер північний, поривчастий… Так би, мабуть, розповів відомий мультиплікаційний персонаж. Насправді ж на головному острові Французької Полінезії розпочався чемпіонат світу з пляжного футболу під егідою ФІФА. Серед 16-ти найкращих команд планети, які пройшли континентальні відбори, є й українська збірна.

Наші футболісти задля кращої акліматизації вирушили на Таїті ще 5-го вересня. Вже там в межах підготовки до чемпіонату провели дві контрольні зустрічі проти серйозних опонентів. І обидві виграли – 6:2 в Аргентини (переможець південноамериканського відбору) та 6:3 у Соломонових островів (переможець відбору в Океанії).

Група у підопічних Сергія Кучеренка зовсім непроста. Разом з нами у квартеті С за дві путівки до чвертьфіналу змагаються родоначальники «біч-соккеру» і 13-разові чемпіони світу бразильці, переможець Азійських пляжних ігор збірна Ірану та тріумфатор кваліфікації в Африці, триразовий чемпіон Чорного Континенту, дворазовий чверть фіналіст чемпіонатів світу збірна Сенегалу.

Саме матчем проти сенегальців Україна розпочинала турнір. Цей поєдинок більшість фахівців розцінювало як ключовий у боротьбі за друге місце у групі (перше, мовляв, без питань посядуть бразильці, а Іран ще не готовий на рівних грати з найсильнішими).

Почали українці краще не придумаєш і вже на третій хвилині повели 2:0. Відкрив рахунок шикарним дальнім ударом наш воротар Віталій Сидоренко (він став шостим в історії голкіпером, якому вдалося забити на ЧС), а наш найкращий бомбардир Олег Зборовський подвоїв перевагу.

Втім, усі здобутки атаки звела нанівець невпевнена, нервова гра в обороні. Помилками захисників та голкіпера суперник скористався п’ять разів: одним м’ячем відзначився найкращий голеадор сенегальців Папе Кукпакі, а Бубакар Фалл провів аж 4 голи. Останній його м’яч, забитий за хвилину до завершення гри за рахунку 4:4 (за Україну у другому періоді відзначився Роман Пачев, у третьому дубль оформив Олег Зборовський) – просто якийсь нещасний випадок. Сидоренко викинув м’яч на голову Олександру Корнійчуку, той під пресингом занадто слабо скинув назад, Фалл перехопив і приніс своїй команді перемогу – 5:4.

В іншому матчі групи Бразилія здолала Іран – 4:1. Також у перший день чемпіонату світу Парагвай у феєричному протистоянні «без захисту» виявився сильнішим за Кот-Д’Івуар – 10:6, а чинні чемпіони планети росіяни виграли у японців – 4:1.

Збірна України свій наступний матч проти Бразилії, в якому тепер будь-що потрібно перемагати, проведе в суботу зранку, о 9:30 за київським часом. Трансляція наживо – на Першому національному.