Стартував фінал шахового «Великого шолома»

altУкраїнець Василь Іванчук – один із шести учасників «Chess Masters Final 2011». Компанію львів’янину у двоколовому турнірі складають ще п’ятеро зірок світових шахів: чинний чемпіон світу і 2-й номер рейтингу ФІДЕ індієць Вішванатан Ананд, лідер світового рейтингу норвежець Магнус Карлсен, третій у рейтинг-листі вірмен Левон Аронян, провідний американський гросмейстер Хікару Накамура (12-й у рейтингу ФІДЕ) та іспанець Франсиско Вальєхо (28-й). 
Перше коло (26 вересня-1 жовтня) пройде в Сан-Паулу (Бразилія), а друге (6-11 жовтня) – у Більбао (Іспанія). За перемогу тут нараховується 3 очка, за нічию – 1, за поразку – 0.
Турнір проводиться за «софійськими правилами». Це набір додаткових правил проведення шахових змагань, розроблений для підвищення мотивації гравців до активної, цікавої гри та викорінення договірних партій. Правила вводять додаткові обмеження на можливість і порядок укладення між гравцями угоди про нічию в партії – нічиї укладаються тільки через арбітра і лише в очевидно нічийних позиціях. 
Наразі зіграно 2 тури. У стартовому Василь Іванчук, граючи чорними фігурами, розійшовся миром з Хікару Накамурою. А вже у другому відсвяткував свою першу перемогу – білими здолав опір Вальєхо.
Наразі Іванчук разом із Левоном Ароняном очолюють турнірну таблицю – в обох по 4 очка. Карлсен, Накамура й Ананд мають по 2 бали, а Вальєхо – 0. У середу український шахіст чорними протистоятиме своєму давньому опоненту Віші Ананду.

Відзначимо, що Василь Іванчук нині перебуває у відмінній формі. Нещодавно він став третім на Кубку світу, де у матчі за бронзу переміг ще одного нашого шахіста Руслана Пономарьова (2,5 на 1,5 очка). Окрім призу, там 42-річний гросмейстер завоював путівку на турнір претендентів на матч з чемпіоном світу.

{social}

{iarelatednews articleid=»773,752,702,658,628,576,566″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *