Стартував Кубок України з боулдерингу

climbing-bouldering-ukrainian-cupУ Вінниці відбувся перший етап Кубку України з боулдерингу, наймолодшої дисципліни спортивного скелелазіння, де на відносно невисоких трасах спортсмени змагаються у вирішенні, перш за все, логічних завдань проходження маршруту.

Традиційно змагання у Вінниці мають назву «Кубок Поділля». Але, на відміну від попередніх років, цього разу до центру подільського регіону зїхалося незвично мало учасників.

«Шкода, що багато спортсменів злякалися холоду, революції, або у них на те були інші причини, не приїхали підтримати рівень українського скелелазіння, що повільно вимирає, – говорить один з організаторів змагань, постановник трас Павло Векла. – Я не памятаю у Вінниці так мало учасників, усього близько вісімдесяти – чесно кажучи, неприємно… З іншого боку, мене вразили львівські учасники, які попри проблеми із транспортом, морози та інші негаразди приїхали виступати, і лізли удвох у 4-й групі, у них на футболці було написано «Never stop climbing!» Беріть із них приклад!».

Щодо самих змагань, то у Вінниці спортсмени зіштовхнулися із досить непростими трасами: категорія складності у чоловічих фіналах була на рівні 7с+. «Хоча і важко було придумати боулдеринги, щоб усі спортсмени були в рівних умовах, але можна сказати, що нам це вдалося, – оцінює роботу організаторів Павло Векла. – Мені сподобалася така команда підготовників – усі ми різні і, на мій погляд, це допомогло приготувати цікаві проблеми. Сподіваюся, що учасники оцінили».

Зрозуміло, що найбільш приємні відчуття від трас та першого етапу Кубку України загалом залишилися у його переможців та призерів. У чоловіків склад призової трійки виявився доволі прогнозованим: першим став Валерій Крюков (Дніпропетровськ), другим – Сергій Топішко (Луганськ), третім – Віктор Білий (Кам’янець-Подільський).

Натомість результати жіночого фіналу, за словами постановника трас Олени Шурубор, стали несподіванкою: «Після кваліфікації впевнено лідирували Надя Яценко, Дарина Брильова і Маргарита Захарова, – сказала вона. – Однак під час фіналів здатність концентруватися і боротися показали харків’янка Юлія Кудренко і Діана Гилинич з Ялти, які у підсумку посіли перше і друге місця відповідно. А Надія Яценко (Київ) змушена була задовольнитися бронзою етапу».

Наступні змагання у календарі Федерації альпінізму і скелелазіння України – ІІ етап Кубку України, що пройде 14-16-го лютого у Кам’янці-Подільському.

{social}

{iarelatednews articleid=»1555″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *