Стронгмен — офіційний вид спорту!

strong__2_newВ неолімпійському спортивному русі України на одного учасника стало більше. Наказом №1919 за підписом заступника Голови Державної служби молоді та спорту України Сисюка В.М., «стронгмен» визнано офіційним видом спорту.

Стронгмен (або богатирське багатоборство) — це змагальний вид спорту, в якому атлети демонструють фізичну силу, виконуючи різноманітні силові вправи. Серед вправ, які входять до програми змагань зі стронгмену, є «Силова прогулянка» (атлет повинен пронести два спеціальні снаряди, вагою від 100 до 175 кг,  визначеним маршрутом), «Утримання» (атлет стоїть, витягнувши руки в сторони на рівні плечей, і кистями стискає рукоятки, що приєднані ланцюгами до «снаряда» (наприклад, до автомобілів) по одному з кожного боку; снаряди перебувають на похилих площинах), «Коромисло» (атлет повинен якнайшвидше пронести снаряд у вигляді коромисла, вагою до 360 кг., по дистанції довжиною 30 м), «Камені Атланта» (круглі камені піднімаються у порядку зростання ваги (від 110 до 180 кг) на спеціальну платформу за якомога менший час), «Сходинки потужності» (три вантажі, вагою від 150 до 275 кг, мають бути підняті вгору по 5-ти сходинках і всі покладені на верхній платформі) та багато інших вправ.

Професійну лігу стронгменів України було сформовано ще у 2009 році і до її складу одразу увійшли всі провідні українські атлети на чолі із Василем Вірастюком. У період з 2009 до 2011 року силами ПЛСУ в Україні було проведено три чемпіонати України, 15 всеукраїнських турнірів, п’ять міжнародних турнірів та матчевих зустрічей. Крім того, українські спортсмени постійно були учасниками та переможцями міжнародних змагань різного ґатунку. У 2011 році Професійна ліга стронгменів України підписала договір про співпрацю із Всесвітньою федерацією стронгменів (WSF). Наприкінці того ж року для повноцінного функціонування, поширення та розвитку «стронгмен» як виду спорту в Україні створюється Федерація стронгмену України із 21 регіональним осередком. І так само у 2011-му ФСУ офіційно стала членом WSF. 

{social}

{iarelatednews articleid=»1048,1016″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *