Сила українських четвірок на юніорському ЧС-2016 з підводного спорту

finswim_wc2016_ukr_juniorsУ місті Аннмасс (Франція) цими вихідними пройшли фінали юніорського Чемпіонату світу з підводного спорту (плавання в ластах). За підсумками змагань збірна України продемонструвала п’ятий загальнокомандний результат із сімома нагородами в скарбничці.

Володарем єдиної золотої медалі в наших рядах став Артем Тихомиров. Він першим подолав дистанцію 400 м з аквалангом (IM), витративши на це 2 хвилини 58.73 секунди.

Найбільше в колекції юних українців – срібних відзнак, більша частина яких була здобута в естафетах. Так, другими на дистанції 4x200 м швидкісним плаванням (SF) були наші хлопці в складі Владислава Гальцева, Назарія Залевського, Артема Тихомирова та Євгенія Стукало. Їхній час – 5 хв 47.28 с. На цій же дистанції, але серед дівчат, українки також були другими. Єлизавета Вакарева , Вікторія Галицька, Катерина Кухар і Валентина Рєзнік продемонстрували результат на рівні 6 хв 14.52 с. Майже та сама четвірка дівчат виборола срібло і в естафеті 4х100 м, лише з однією заміною на першому етапі – замість Єлизавети Вакаревої на 100 метрах пливла Вікторія Уварова. Час наших спортсменок – 2 хв 46.43 с.

Владислав Гальцев порадував не лише в естафетах. Саме він став автором першої нагороди «синьо-жовтих» у французьких водах, виборовши бронзу на 1500 м SF. Окрім того, Владислав здобув срібло на дистанції 800 м SF. Щодо показаних результатів, то 1500 м Гальцев подолав за 6 хв 34.97 с, а вдвічі довшу – за 12 хв 54.82 с. До речі, в цих дисциплінах володарем світових рекордів є українець Олександр Одиноков. На 800 м його планетарним юніорським досягненням є 12 хв 27.45 с, тоді як на вдвічі коротшій відстані – 6 хв 24.22 с. Також варто відзначити, що на 800 м SF Одиноков рекордсмен світу й серед дорослих – 6 хв 16.24 с.  

Друга бронза в активі українців була здобута зусиллями юніорської четвірки у складі Віталія Сущенка, Андрія Полтавця, Євгенія Стукала й Артема Тихомирова. 4х100 м SF вони подолали за 2 хв 32.59 с.

В останній день ЧС-2016 з підводного спорту були розіграні нагороди на відкритій воді. У міксті наша четвірка стала чемпіонами світу. Командне золото вибороли Олексій Захаров, Анастасія Іванова, Єлизавета Вакарева і Владислав Гальцев. Переможний час української змішаної четвірки – 1 год 16 хв 38 с. Не обійшлося без приємних миттєвостей в індивідуальних запливах на 6000 м. У юніорів відтепер чемпіоном світу є українець Олексій Захаров. Він подолав 6 км на відкритій воді за 58 хв 13 с, випередивши суперників з Росії та Туреччини. У юніорок титул віце-чемпіонки планети здобула Єлизавета Вакарева. Вона була головною конкуренткою російської спортсменки, але на фініші програла їй трохи менше хвилини. Вакарева показала час 1 год 1 хв 12 с. Додамо, результати змагань на відкритій воді не входять до загальнокомандного заліку країн.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що українці стали четвертими у світі за кількістю здобутих відзнак на цьогорічному ЧС з підводного спорту в Греції.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *