Силачі змагалися у силі хвату на першому чемпіонаті України з армліфтингу

altВідбувся перший в історії Відкритий чемпіонат України з армліфтінгу – підняття максимальної ваги однією рукою, коли спортсмен тримає «кілограми» за ручку, що обертається, «Rolling Thunder», діаметром 60 мм («Rolling Thunder» сконструйовано таким чином, що основне навантаження переноситься на пальці спортсмена), який проводила нещодавно створена Федерація армліфтингу України. 
Учасників, на жаль, було не так багато, як очікувалося, але на якості проведення чемпіонату і показаних результатах це не позначилося. Але, звісно, свої висновки федерація має обов’язково зробити, проаналізувавши помилки, щоб наступного разу якомога більше українських спортсменів з усіх міст нашої країни змогли взяти участь в турнірах з армліфтингу, що проводяться ФАУ. 
Тепер про хороше: можна пишатися тим, що саме на цих змаганнях вперше армліфтерів розділили за ваговими і віковим категоріям, а також ввели жіночі категорії, що, безсумнівно, прикрасило турнір. Були введені пробні кваліфікаційні ваги в категоріях, які спортсмени повинні підняти, перш ніж замовляти наступну вагу роллінга. Виконувалися і присвоювалися розрядні нормативи ФАУ. Перевірялася «в бою» система суддівства в армліфтінгу, відпрацьовувалися суддівські команди і жести, кожного спортсмена у кожному підході судила суддівська бригада з трьох осіб. І все це вперше. Ну, і, звичайно, правила проведення змагань. Як виявилося, написати їх – одне, а вводити в життя і дотримуватися все ж таки довелося прямо на змаганнях, набиваючи гулі. В цілому ж, проведення чемпіонату України було не просто потрібним, а необхідним на даному етапі розвитку арліфтінгу не тільки в Україні, а й на теренах колишнього Союзу.
На самих змаганнях настрій був святковим і спортивним, про що говорять відмінні результати: четверо спортсменів змогли виконати норматив майстра спорту міжнародного класу ФАУ. У категорії до 90 кг – В’ячеслав Горбунов, до 110 кг – Станіслав Сапрін і Сергій Шугалей, у категорії понад 110 – Андрій Шарков. 
Боротьба за абсолютну першість розгорнулася між двома постійними суперниками: Андрієм Шарковим і Стасом Сапріним: обом спортсменам підкорилася вага 108 кг, але так як власна вага Стаса менше, ніж в Андрія, останньому довелося йти на абсолютний рекорд України – 113 кг, який він зміг лише на 1см відірвати від підлоги і вагу не було підкорено, а титул абсолютного чемпіона України був завойований спортсменом із Сімферополя Стасом Сапріним. 
Головні завдання Федерації армліфтинга України – популяризація армліфтинга на території України і початок формування збірної команди країни для участі в чемпіонаті світу з армліфтингу-2011, який пройде 2 жовтня в Єкатеринбурзі (Росія). Найближчі змагання – «Перший відкритий Кубок Західного регіону» – планується провести у серпні в місті Кам’янець-Подільський.
{social}
{iarelatednews articleid=»309″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *