Таїландський бокс: 7 ліцензій ВІ та визнання МОК

 muay-thai_ucg-2016Менше ніж за місяць одразу двома приємними новинами порадував таїландський бокс Муей-Тай. Після фіналу Кубку світу 2016 року, який пройшов у Казані (Росія), остаточно стали відомі всі ліцензіати Всесвітніх ігор-2017 від України в цій дисципліні. Наша команда, окрім країни-господарки, здобула найбільшу кількість перепусток на головний неолімпійський старт чотириріччя – 7 з 8 можливих. Тільки господарі Всесвітніх ігор поляки мають 8 ліцензій.  

Вперше за 25-річну історію проведення The World Games таїландський бокс Муей-Тай буде представлений в змагальній програмі. Тому для такого масштабного старту проводилася жорстка система відбору, розповідає віце-президент Української федерації таїландського боксу Муей-Тай, головний тренер національної збірної України Павло Євтушенко:

«На всіх чемпіонатах складність полягала в тім, що всі хочуть потрапити на Всесвітні ігри. Таїландський бокс буде вперше представлений на Олімпійських іграх з неолімпійських видів спорту. Це настільки значимо для нашого виду. В таїландському боксі одна з найскладніших систем отримання ліцензій: аби отримати перепустку на Всесвітні ігри 2017 року, потрібно вигравати Чемпіонат Європи, Чемпіонат світу або Кубок світу. Лише перші місця беруться до уваги».

На цьогорічній першості планети перемоги здобули Ігор Любченко (63,5 кг), Олег Приймачов (91 кг), Костянтин Трішин (57 кг). Потім свої категорії виграли на ЧЄ-2016 Роман Вагилевич (54 кг) і Станіслав Пержановський (75 кг). Остаточна кількість ліцензій на ВІ-2017 визначилася після Кубку світу-2016, де ще дві перепустки, перемігши у фіналі змагань, принесли збірній Сергій Куляба (67 кг) та Василь Сорокін (71 кг). Враховуючи складність відбору, було складно щось прогнозувати на початку цього року.

 «У мене завжди цікавляться, коли, наприклад, ми їдемо на Чемпіонат світу, яке ми плануємо посісти місце. Як я можу планувати посісти якесь місце. Нема жодних очікувань. Це єдиноборства. Навіть через те, що в нас одні з найсильніших бійців у світі, це ще нічого не значить. Можна підвернути ногу, спіткнутися. Всі ми – люди. Окрім того, спортсмени з інших країн також готуються. Ми можемо орієнтовно дізнатися про своїх суперників і зрозуміти, до чого можемо прагнути. Але всі хочуть виграти», — підкреслив головний тренер збірної.

Окрім Всесвітніх ігор, радісна звістка надійшла на початку грудня з Виконкому Міжнародного олімпійського комітету, який попередньо визнав таїландський бокс Муей-Тай. Вже за три роки цей вид спорту отримає можливість стати частиною олімпійської програми.

«Таїландський бокс – це вид спорту, який не зупиняється на досягнутому. Визнання від Міжнародного олімпійського комітету – це ще один крок. Не варто це розглядати, наче було досягнуто максимальної мети. Ми доб’ємося більшого. Тими шляхами, якими наразі розвивається таїландський бокс, сподіваюся, що незабаром він потрапить до програми Олімпійських ігор. Ми вже повинні потрапити до програми Юнацьких ОІ, Європейських ігор в 2019 році, Універсіади в 2020 році (до речі, в цьому турнірі буде представлено лише 6 дисциплін, з яких 5 олімпійських видів і таїландський бокс, який внесли до переліку змагань ще до того, як його попередньо визнав МОК). Ми дуже широко прямуємо. Окрема вдячність Сергієві Бубці, голові Національного олімпійського комітету України, який під час голосування сказав, що особисто віддає свій голос таїландському боксу», — наголосив віце-президент Української федерації таїландського боксу Муей-Тай Павло Євтушенко.

Додамо, що ліцензіат ВІ-2017 Василь Сорокін виступав на Ukrainian Combat Games 2016 у Палаці спорту і одностайним рішенням суддів виграв свій бій.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *