Тетяна Ахмаметєва – чемпіонка світу з жиму лежачи

powerlifting-benchpress-Tetyana-AhmametevaУ литовському Каунасі відбувся чемпіонат світу з жиму лежачи серед дорослих, юніорів та юнаків. Понад півтори сотні пауерліфтерів зібралися у місті-побратимі наших Харкова і Білої Церкви, щоб визначити найкращих у найбільш популярній і масовій вправі силового триборства.

Українська збірна боролася за медалі в усіх вікових групах. Найбільш результативно виступили на цьому турнірі юніори: Богдан Гриневич, який виступає у ваговій категорії до 93 кг, як і торік, став чемпіоном світу та ще й додав до цього титулу звання рекордсмена планети, вижавши 285,5 кг (у цій же вазі змагався також наш Назар Дячук, який з 240 кг став бронзовим призером). До всього Богдан Гриневич у підсумку став і найкращим юніором чемпіонату.

Ще один рекорд світу встановив Роман Мартиненко, котрий переміг у в/к до 83 кг з результатом 255,5 кг. Так само рекордним результатом для юніорів відзначилася Ганна Гончар, яка у в/к до 57 підкорила штангу вагою 132,5 кг. Але виступала Ганна у турнірі дорослих і до золота трохи не дотягнула, задовольнившись срібною медаллю.

Окрім Богдана Гриневича, увійти до призерів абсолютного заліку ЧС зуміли також і представниці ніжної статі: Марія Іллінська була найкращою у вазі до 47 кг, а її результат 77,5 кг дозволив узяти бронзу абсолютки серед дівчат; Єлизавета Бан також стала бронзовою призеркою, але вже у змаганнях юніорок (її результат у категорії до 47 кілограмів – 97,5 кг).

Нагороду найвищого ґатунку у своїй ваговій категорії – до 120 кг, юнаки – здобув Федір Лемак. Переможний результат на табло – 222 з половиною кілограми. Срібну медаль юніорської першості у вазі до 74 кг узяв Євген Криса (217,5 кг).

Бронзові медалі вибороли Віра Бобошко (до 63 кг, юніорки – 117,5 кг), Юлія Оробець. (до 72 кг, дівчата – 90 кг) та Іван Подрез (понад 120 кг, юніори – 280 кг).

Не такий багатий урожай нагород зібрала наша доросла збірна. Хоча і тут маємо ким пишатися. Так, Тетяна Ахмаметєва стала чемпіонкою світу у категорії до 63 кг. Вона впоралася зі штангою вагою 150 кг і вперше здобула цей титул.

Володимир Беттяр у напруженій боротьбі, спрацювавши на всі три підходи, зафіксував вагу у три центнери і став срібним призером чемпіонату у в/к до 93 кг серед чоловіків. Ще одне срібло, програвши супернику з Японії якихось пів кіло, узяв Іван Чуприко (до 66 кг). Бронза в Ігоря Гаращенка, який став третім у в/к до 59 кг з результатом 185 кг.

{social}

{iarelatednews articleid=»1495,1481,1465,1455,1426,1401″} 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *