Тиждень шахового мистецтва в Дніпропетровську

 

altУ Дніпропетровську з 19 по 25 квітня 2012 пройшов Тиждень шахового мистецтва. Заходи було організовано в рамках святкування 80-річчя Дніпропетровської області та з метою розвитку інтелектуального руху в регіоні. Протягом Міжнародного тижня шахового мистецтва було проведено ряд спортивних та інтелектуальних заходів, в яких взяли участь понад 5 тисяч шахістів з Дніпропетровської області та України, а також Росії, Білорусії, Ізраїлю.

На запрошення губернатора Дніпропетровської області Олександра Вілкула та Федерації шахів України відкриття Тижня шахового мистецтва, яке відбулося 19 квітня 2012 у Потьомкінському палаці в Дніпропетровську, відвідав Президент Міжнародної шахової федерації Кірсан Ілюмжинов.

У рамках святкування 80-річчя Дніпропетровської області було організовано сеанс одночасної гри на 80 дошках між шаховим активом Дніпропетровщини та гросмейстером Аліком Гершоном, володарем сертифікату Книги рекордів Гіннеса й уродженцем міста Дніпропетровська. Сеанс продовжувався більше 6 годин. Шахісти Дніпропетровщини змогли виграти у гросмейстера 7 разів та 17 партій закінчити внічию. 

Поряд із цим під час проведення Тижня шахового мистецтва пройшов міжнародний турнір з шахової композиції в Національному центрі аерокосмічної освіти молоді, Інтернет-конкурс з розв’язування шахових задач серед учнів Дніпропетровської області,alt темпо-турнір серед ветеранів у парку Шевченко, ряд інших шахових турнірів.

Крім того у рамках Тижня з 19 квітня по 16 травня 2012 у Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького відкрито виставку, присвячену історії шахів Дніпропетровської області «Хід за ходом». Унікальним експонатом цієї виставки став Кубок Гамільтон-Рассела, який був наданий для тимчасової експозиції в музеї Федерацією шахів України. Кубок — головна нагорода Всесвітньої шахової Олімпіади — було виготовлено за особисті кошти Президента Британської шахової федерації Федеріка Гамільтон-Рассела з нагоди Першої всесвітньої шахової Олімпіади, яка пройшла в 1927 році в Лондоні. Цей перехідний кубок вибороли українські шахісти на Шаховій Олімпіаді 2010 року в Ханти-Мансійську.

altВже традиційним для Дніпропетровська є командний турнір школярів — Меморіал А.В. Синіцина, який проводиться СДЮШОР-9 за підтримки Андрія Філатова. У змаганні взяли участь команди з Росії (Санкт-Петербург, Орел), Білорусі (Мінськ, Гомель), України (Донецьк, Луганськ, Полтавська область і десять клубів Дніпропетровська). Переможцями турніру стала команда СДЮШОР — 9 (Дніпропетровськ), друге місце у команди ШК ім. Б.Спаського (Санкт-Петербург), третє місце зайняла команда Луганська. Усі команди-переможниці в якості додаткового призу отримують можливість відвідати матч за звання чемпіона світу між Вішванатаном Анандом і Борисом Гельфандом у Москві в травні 2012 року, головним спонсором якого є Андрій Філатов.

 

Фото та інформація: прес-служба Дніпропетровської обласної державної адміністрації, дирекція з маркетингу та зовнішніх зв’язків ФШУ

 

{social}

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *