Ткаченко проти Голубєвої: українка зрівнює рахунок у матчі за звання чемпіонки світу із шашок-100

altДарина Ткаченко, вигравши другий сет, зрівняла рахунок у матчі за звання чемпіонки світу з міжнародних шашок (шашки-100), що триває у Дніпродзержинську.
У цьому матчі Дарині протистоїть найбільш титулована шашистка всіх часів і народів – 12-разова і чинна чемпіонка світу Зоя Голубєва (Латвія).
Після перемоги в другому сеті уся боротьба автоматично переноситься в останній третій сет, переможець якого отримає шашкову корону.
Якщо аналізувати гру учасниць у 2 сеті, то можна сказати, що сталися зміни в порівнянні з першим. Таке відчуття, що Голубєва втратила всякий інтерес, і в її очах перестав горіти найменший вогник, гра стала буденною і нудною.
Ткаченко ж навпаки відчула впевненість і надихнулася. Хоча позиції, що виникають у матчі, протікають як і раніше з перевагою більш досвідченої чемпіонки світу з Латвії, вона не може втілити цю перевагу у щось суттєвіше.
Так, у 1-й партії 2-го сету, маючи у ході гри кращу позицію, Голубєва зовсім забула про небезпеку і взагалі грубо підставилася і програла.
Також солідна перевага була в латвійської шашистки і у 2-й партії, де вона намагалася використовувати перевантаженість правого флангу суперниці. Під диктовку чемпіонки світу протікала і 3-тя партія матчу.
І, нарешті, у 4-й вирішальній партії 2-го сету Дарина замість того, щоб зробити спокійну нічию, мабуть, поквапилася, смакуючи перемогу у сеті, і також припустилася помилки. Після цього її позиція стала дуже важкою. За справедливістю нічия була, але тільки при аналізі за допомогою найсильнішої шашкової комп’ютерної програми Kingsrow.
А люди – це не машини. І чи знайшла б цю нічию в глибокому ендшпілі українка під час партії з цокаючим годинником, якби опонентка зіграла кращим чином, – питання.
Отже, Зоя Голубєва як і раніше атакує і отримує гарні шанси, але робить це якось мляво і без ентузіазму. А претендентка на світову корону, хоч і отримує гірші позиції, але, мабуть, у рідних стінах грає дуже бадьоро і впевнено, і це дає їй дивіденди, удача поки на її стороні.
Дуже точно охарактеризував ситуацію в цьому матчі міжнародний гросмейстер з Литви Олексій Домчев, який сказав наступне: «На мій погляд, Дарина взагалі робить ставку на тай-брейки, де сподівається використовувати переваги свого стилю – швидку реакцію і тактичне бачення. Хоча у 1-му сеті ця тактика і не спрацювала. Тільки 3-й сет стане вирішальним, і ми побачимо, що ж все-таки переважить – стратегія чи тактика, фундаментальність або спритність, досвід чи молодість».
{social}
{iarelatednews articleid=»619,572,495″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *