Троє українців у півфіналі чемпіонату Європи зі спідвею

altНа червоноградському мототреку «Гірник» відбулась кваліфікація чемпіонату Європи зі спідвею в особистому заліку. На перегони міжнародного рівня до України приїхали спортсмени Німеччини, Італії, Латвії, Польщі, Росії, Словенії та Чехії. І хоча старт змагань було заплановано на 18:00, вже традиційно трибуни були заповнені ущерть більш як за годину до початку свята. 

Публіка гаряче вітала кожного учасника змагань. Але коли звучали прізвища представників України Олександра Локтаєва, Андрія Карпова та Кирила Цуканова, шквал овацій довго не вщухав… Після церемонії представлення, гонщики направились в «закритий парк», готуватись до першого заїзду. У першому заїзді, представника України Олександра Локтаєва, очікувала серйозна боротьба з представником Росії Ренатом Гафуровим, чехом Мартіном Малеком та словенцем Алешом Кралічем. Стартова стрічка стрімко пішла вгору, і реактивний старт Олександра Локтаєва не дав жодного шансу суперникам поборотися з ним на доріжці. Локтаєв був недосяжним (у відстань на пів прямої) для учасників першого заїзду. Заслужена трієчка в активі Олександра! 
Ще не згас запал у настрої вболівальників від тріумфу представника України в першому заїзді, як на участь в другому виїхав улюбленець прихильників спідвею Андрій Карпов. Прекрасний старт Андрія, стрімке прискорення з віражу та на прямій – все це стало закономірними складовими переможного фінішу червоноградця. У наступному заїзді на доріжку виїхав ще один представник України – Кирило Цуканов. Лише лічені сантиметри відділили його від росіянина Олега Бесчастнова, який фінішував першим… Завершальний заїзд першої серії виграв представник Польщі Роберт Мішков’як. 
Друга серія перегонів розпочалася видовищним заїздом за участю Андрія Карпова, Рената Гафурова, Олега Бесчастнова та Володимира Дубиніна. Перше коло змусило хвилюватись усіх присутніх на мототреку… Зі стартових метрів спідвейної доріжки лідерство захопив росіянин Ренат Гафуров, але майстерність Андрія Карпова заспокоїла фанатів українця – на виході з віражу Карпов стрімко випередив суперника. Рішення судді про перезаїзд зупинило переможний фініш представника України і викликало чимале невдоволення серед уболівальників… Але рішення головного судді було вмотивоване та фахове. І знову росіянин Ренат Гафуров виграє старт, але Андрій Карпов впевнено випереджає свого суперника і переможцем закінчує заїзд, тим самим довівши, що він є справжнім господарем доріжки. 
Наступний, 6-ий, заїзд безапеляційно виграв Кирило Цуканов, який і записав до свого активу три пункти. У сьомому заїзді Олександру Локтаєву завадив здобути 3 пункти латвійський спідвеїст Кястас Пуоджукс. Саме своїм повільним прискоренням прибалтійський представник стримав українця від боротьби з Мішков’яком. 
Результат третьої серії заїздів довів, що представники України стабільно сильні і їхня участь у півфіналі чемпіонату Європи – закономірність! Олександр Локтаєв, Андрій Карпов, Кирило Цуканов – кожен з них здобув по три пункти у своїх заїздах!
На 15-тий заїзд усі чекали з непідробним інтересом, адже участь у ньому брали усі троє українців. Ретельна підготовка спортсменів на старті тільки нарощувала переживання глядачів на трибунах та механіків в «закритому парку»… Цей заїзд усі глядачі дивилися навстоячки… З першої миті лідерство захопив Олександр Локтаєв, а між Андрієм Карповиим та Кирилом Цукановим розпочалася боротьба за другу позицію в заїзді. Досвід та правильні налаштування техніки механіками дали можливість закінчити заїзд Андрію Карпову другим. Кирило Цуканов фінішував третім, записавши один пункт до свого активу. Це був видовищний заїзд – сповнений майстерності, толерантності та моральної витримки наших спідвеїстів. 
П’ята серія закріпила впевненість у тому, що усі троє представників України проб’ються до півфіналу чемпіонату Європи. Локтаєв, Карпов та Цуканов здобули по три пункти. Перше місце з результатом 14 пунктів посів Андрій Карпов, друге місце і 13 пунктів у Олександра Локтаєва, третє місце з 12-ма пунктами в активі у Кирила Цуканова.
інформація — портал motosport.ua, фото — motosport.ua
{social}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *