У 2013-му Україна прийме чемпіонат світу з танцювального спорту. Як ми до цього ішли

alt18 листопада 2008 року відбулася знаменна подія. Зі створенням Всеукраїнської федерації танцювального спорту (ВГО «ВФТС») було розпочато об’єднання танцювальної спільноти України. Я пишаюся тим, що саме на мою долю випала честь пройти разом з танцювальним спортом великий шлях від роздробленості до об’єднання. 
З цього часу почався справжній розвиток танцювального спорту України. Цьому сприяло те, що за дуже короткий час ВГО «ВФТС» спромоглася отримати визнання Всесвітньої федерації танцювального спорту (WDSF). Це дало змогу українським танцювальним дуетам, представникам ВГО «ВФТС», вперше взяти участь у VIII Всесвітніх іграх (16-26 липня 2009, Тайвань, м. Гаосюн). 
Одразу ж обидві українські пари – Антон Колюбаєв-Ганна Лантух і Дмитро Росенко-Наталія Гранько – потрапили до півфіналу!
Членство саме в WDSF є дуже важливим для українських спортсменів, адже тільки ця міжнародна Федерація визнана Міжнародним Олімпійським Комітетом, і своєю головною метою поставила включення танцювального спорту до програми Олімпійських Ігор вже у 2020 році.
Не довго довелося чекати високих нагород українським спортсменам, і вже 2010 рік можна назвати вдалим для української танцювальної спільноти.
На чемпіонаті Європи серед молоді (10 танців) спортсмени з Харкова Олексій Нуждов і Катерина Козьма потрапляють до фіналу,а на чемпіонаті світу серед молоді (латиноамериканська програма) українській дует з міста Южноукраїнськ Роман Гербей-Ганна Побережник виборює третє місце!
У найпрестижніших змаганнях серед дорослих українці теж не пасуть задніх. Фіналістами Кубку світу в європейській програмі стали спортсмени з кримської столиці Юрій Петров і Яна Кожухар. Також фіналістами, але Кубку світу з 10 танців, є спортсмени з Ужгорода Володимир Лятов і Вероніка Мишко.
Завдяки киянам Ярославу Броварському та Єлизаветі Гижко і одеситам Сергію Безпрозванному й Ользі Дедушкевич український гімн на одному з найпрестижніших турнірів світу «Відкритий чемпіонат Німеччини 2010» пролунав не один раз. Окрім двох золотих, українська делегація спромоглася вибороти ще й дві бронзові медалі, до того ж іще дві пари дісталися до фіналу.
Слід згадати, що Ярослав Броварський і Єлизавета Гижко гідно представили Україну і на таких міжнародних турнірах як «Слава Росії» (срібна медаль) та Відкритий чемпіонат Австрії (у трьох різних категоріях спортсмени вибороли золото, срібло та бронзу).
2011 рік ще не закінчився – попереду ще чемпіонати і Кубки Європи та світу, але нам уже є чим пишатися.
Фіналістами одразу ж двох чемпіонатів чвіту – серед юніорів ІІ (латиноамериканська програма), що відбувся у столиці Російської Федераці, та серед юніорів ІІ (10 танців), що відбувся у мальовничому іспанському місті Сітгес, стала пара з Донецька Гліб Ємельянов та Олена Абліцова.
altЗа крок до фіналу європейської першості з 10 танців зупинилася закарпатська пара Володимир Лятов-Вероніка Мишко.
Зовсім трішки не вистачило сімферопольській парі Юрій Петров-Яна Кожухар, аби посісти третю сходинку на змаганнях за Кубок світу серед дорослих (європейська програма).
Ми пишаємося третім місцем, яке на змаганнях за Кубок світу серед дорослих (латиноамериканська програма) посіла пара з Миколаївської області Роман Гербей-Віра Бондарева. 
Географія міст, які представляють спортсмени, підтверджує – танцювальний спорт об’єднав країну! 
Провідними тренерами України, такими як Максим Буланий (м. Донецьк), Валерій Цихановський (м. Харків), Денис Ріка (м. Харків), Людмила Самчинська (м. Южноукраїнськ), Наталія Паша (м. Феодосія), Руслан Висоцький (м. Ялта), Олександр Босов (м. Севастополь), Олександра Мишко (м. Ужгород), Руслан Головащенко (м. Київ), Олена Мартинюк (м. Київ) та багатьма іншими вихована плеяда зіркових пар, котрі гідно представляють Україну на міжнародних змаганнях будь-якого рівня! Це Гліб Ємельянов і Олена Абліцова, Євген Павлос і Марія Кривко, Олексій Нуждов і Катерина Козьма, Володимир Касилов і Ярослава Ткач, Дмитро Росенко і Наталія Гранько, Роман Гербей і Віра Бондарева, Юрій Петров і Яна Кожухар, Петро Паша і Валерія Держирученко, Ярослав Семененко й Анастасія Висоцька, Давид Мхітарян і Галина Мхітарян, Володимир Лятов і Вероніка Мишко, Станіслав Портаненко й Наталія Коляда, Ярослав Броварський і Єлизавета Гижко, Михайло Білопухов й Анастасія Щипіліна… І це далеко не повний перелік найкращих!
Слід зазначити: той внесок у розвиток українського спорту, що роблять члени Всеукраїнської федерації танцювального спорту, не залишається непоміченим. Так, з нагоди славної двадцятої річниці Дня Незалежності України Указом Президента України № 845/2011 за значний особистий внесок у становлення незалежності України, утвердження її суверенітету та міжнародного авторитету, заслуги у державотворчій, соціально-економічній, науково-технічній, культурно-освітній діяльності, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові присвоєно почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» провідному тренеру ВГО «ВФТС» Паші Наталії Анатоліївні.
Щороку кількість спортсменів, які виступають під егідою ВФТС, збільшується. Сьогодні нас понад 6000 спортсменів, котрі представляють 130 клубів з кожного регіону України. І з кожним засіданням Президії лави ВГО «ВФТС» поповнюються. Ми відкриті для всіх, хто працює на посилення потенціалу та привабливості танцювального спорту України.
Танцювальна Україна 20 років йшла до визнання її світом. І сьогодні, об’єднавшись, ми отримали той рівень довіри міжнародної спільноти, на який так сподівалися у далекому 1991.
altСьогодні ВГО «ВФТС» щорічно проводить міжнародні турніри, і з кожним роком їх кількість, а головне і якість, збільшується. Серед найпрестижніших «Великий шовковий шлях» (АР Крим, м. Судак), Кубок Дніпропетровська, Славутич-Стар, Кубок Станіслава Шкляра, Uzhgorod Open. Учасниками цих змагань є спортсмени, які представляють усі континенти світу і майже всю Європу.
Цього року головуючим на конгресі суддів ВГО «ВФТС» був спортивний директор Всесвітньої федерації танцювального спорту Марко Сієтас. Він відзначив позитивні зрушення в танцювальному спорті України. Варто зазначити, що 20 українських суддів відповідають високим критеріям судді міжнародної категорії Всесвітньої федерації танцювального спорту. З них двоє – Тетяна Лісунова й Ірена Бусь – мають найвищий ранг головного судді.
І про головне. Всесвітня федерація танцювального спорту(WDSF) ухвалила рішення про проведення у 2013 році в Україні чемпіонату світу з європейської програми у найпрестижнішій категорії «Дорослі», а також Кубку Європи з латиноамериканської програми в цій же категорії. 
Цьому рішенню посприяла політична й економічна стабільність, що спостерігається останнім часом в країні. А також вдалі виступи українських спортсменів у вказаних категоріях. 
Впевнений, що проведення вищевказаних змагань зміцнить позиції України на міжнародній арені, але поряд з тим не слід забувати, що організація цих змагань – це відповідальність не тільки Всеукраїнської федерації танцювального спорту, а й всієї держави. 
Президент Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська федерація танцювального спорту», Народний депутат України Борис Давидович Дейч
{social}
{iarelatednews articleid=»765,692,616,582,534,481,464,416,397,388,380″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *