У Генічеську відбувся другий етап ЧУ з кайтсерфінгу

Днями у Херсонській області відбувся другий етап чемпіонату України з кайтсерфінгу. Понад 60 спортсменів з усієї України змагались у дисциплінах «Курс-Рейс», «Оld School», «Freestylel PRO» та «Freestylel PRO Masters».

На відміну від першого етапу в Тілігулі, Генічеськ зустрів учасників чемпіонату чудовим, а часом навіть занадто сильним вітром. Якщо перший етап проводився із граничним вітром найнижчої позначки, то другий етап мало не залишив глядачів без видовищних змагань у дисципліні «Оld School», так як іноді вітер сягав позначки 27 м/с. Але наші райдери все таки відкатали по-максимуму!

Дисципліна «Freestylel PRO», у якій змагаються спортсмени до 30 років була розділена на чоловічий та жіночий заліки. Серед Чоловіків переможцями стали: Олександр Агафонов — І місце, Дмитро Пічул — ІІ місце, Михайло Сєрбін – ІІІ місце та Богдан Облучинський — ІV місце.

У жіночому заліку дисципліни перше місце посіла Ольга Маленко. Слідом за нею у турнірній таблиці йде переможниця минулого етапу Олена Агафонова. ІІІ місце у Дарини Тарасової, ІV — у Катерини Корнієнко.

Варто зазначити, що минулого року у змаганнях брали участь не більше трьох дівчат, а в цьому етапі вже неперевершена сімка втирала носа багатьом хлопцям на споті! Крім фрістайлу жіночий залік був і в дисципліні «Курс-Рейс». Тут дівчата розподілили місця наступним чином: І місце — Дарина Тарасова; ІІ місце у Каріни Гулкасян, яка демонструє чудові результати, хоча ще навіть двох років немає з моменту, як вона займається кайтсерфінгом. ІІІ місце у Марії Савранської.

У чоловічому заліку дисципліни «Курс-Рейс» спортсмени розмістились наступним чином: І місце – Валентин Судак, ІІ місце – Дмитро Мовіла, ІІІ місце – В’ячеслав Ніжарьов. 

«Freestylel PRO Masters» теж прокачали спот, тут не обійшлось без інтриги. Фаворитом чемпіонату був минулорічний чемпіон Сергій Божко, але вітер зіграв свою роль, і цього разу Сергій знаходиться лише на третій сходинці турнірної таблиці, а переможцем став Віктор Караманов. Відкриттям турніру став спортсмен з Кирилівки Дмитро Ковальов, який посів ІІ місце. ІІІ місце у Олексія Божка, а ІV місце у Олексія Васильєва.

Одна з найвидовищніших дисциплін «Оld School» є неймовірно складною, а тим паче при такому сильному вітрі. Зазвичай при граничних показниках швидкості вітру змагання у цій програмі не проводяться, але наші безстрашні райдери ні за що не хотіли залишати воду не показавши на що вони здатні.

Порадившись між собою організатори та спортсмени вирішили все ж провести «Оld School», тут переможцем став Вже відомий нам з категорії «Freestylel PRO Masters» Димтро Ковальов. Слідом за ним йде минулорічний чемпіон України Сергій Кологойда. ІІІ місце у Олексія Божко, а ІV місце призове місце посів Димтро Мовіла.

Як зазначив  президент Федерації кайтбордингу та серфінгу в Україні Олексій Васильєв, цей чемпіонат приніс багато позитивних зрушень: «В першу чергу ми розширили географію, адже спортсменам для гідного виступу на міжнародному рівні необхідно вміти швидко адаптуватись до нових споту, хвилі та вітру. Крім того налагодили стосунки та співпрацю з місцевими комьюніті. Спорт розвивається та рухається вперед. Це видно і з кількості учасників і з якості їх катання, збільшується кількість дівчат. А також, як я розповідав раніше, наступного року ми плануємо провести один із етапів чемпіонату світу в Одесі. Вже маємо активний діалог та намагаємося узгодити організацій питання. Мрія стає все ближчою».

Також, очільник Федерації кайтбордингу та серфінгу в Україні виразив щиру вдячність центру кайтсерфінгу «Spot Guide» та кайт-клубу «Windrider», які допомогли в організації та сприяли проведенню другого етапу ЧУ-2017 у м. Генічеськ.

Фінальний третій виїздний етап ЧУ відбудеться 7-9 листопада в Єгипті і вже за результатами всіх трьох етапів ми і дізнаємося імена Чемпіонів України-2017.

Одночасно з фіналом ЧУ в Єгипті відбуватиметься чемпіонат світу 2017 (5-11 листопада). Наші спортсмени які боротимуться за титули Чемпіонів України також, спробують свої сили і у кваліфікації до ЧС.

Тримаємо кулачки та чекатимемо з гарними новинами вдома!

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *