У Лондоні розпочався турнір претендентів

chess-Vasyl-Ivanchuk-LondonУвага любителів шахів з усього світу відтепер і до першого квітня прикута до столиці Великої Британії – у Лондоні розпочався турнір претендентів. Вісім провідних шахістів планети змагаються за право пізніше цього року зіграти проти Вішванатана Ананда за титул чемпіона світу, який індійський гросмейстер утримує з 2007-го. Крім того, учасники розіграють солідний призовий фонд – 510 тисяч євро.

Склад учасників – найсильніший в історії подібних турнірів. В числі претендентів на чемпіонський матч і наш Василь Іванчук, який має шостий рейтинг. Суперниками львів’янина, який практично впритул наблизився до мрії заволодіти світовою шаховою короною, будуть: Магнус Карлсен (Норвегія), Володимир Крамник (Росія), Левон Аронян (Вірменія), Тимур Раджабов (Азербайджан), Олександр Грищук (Росія), Петро Свідлер (Росія) та Борис Гельфанд (Ізраїль). Зіграють претенденти у два кола, кожен з кожним білими та чорними фігурами.

Організатори постаралися, щоб резонанс серед публіки відповідав рівню турніру. Змагання проходять в атмосферно оформленому залі. Трибуни занурені в напівтемряву, а столи навпаки – яскраво освітлені прожекторами. Крім того, глядачі у залі отримують планшети, на яких можуть слідкувати за усіма партіями паралельно. Спеціально до турніру було випущено нові дизайнерські шахові набори.

Самі учасники ще не встигли розібратися, як їм грається у подібній атмосфері і під психологічним тиском – перш за все, потрібен результат. Кажуть, треба зіграти ще принаймні кілька партій, а потім робити висновки. А так – зіграно лише перший тур довгої дистанції. І всі чотири партії на старті змагань завершилися внічию:

Левон Аронян – Магнус Карлсен – 0,5:0,5

Борис Гельфанд – Тимур Раджабов – 0,5:0,5

Петро Свідлер – Володимир Крамник – 0,5:0,5

Василь Іванчук – Олександр Грищук – 0,5:0,5

Іванчук мав певну перевагу в партії з Грищуком, але розвинути позицію в безумовно виграшну не вдалося, і суперники погодилися на розподіл очка. В суботу, у другому турі Василь чорними зіграє проти Тимура Раджабова. Усі матчі починаються о 16:00 за київським часом.

{social}

{iarelatednews articleid=»1417,1390,1348,1337,1146«}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *