У Нідерландах завершився один з найстаріших шахових турнірів

eljanovГоландське місто Вейк-ан-Зеє нещодавно приймало один з найсильніших у світі колових турнірів — Corus Chess. Україну на змаганнях представляв володар найвищого міжнародного рейтингу серед наших шахістів Павло Ельянов.

За підсумками турніру українець набрав 7 очок. Цей результат дозволив йому розділити 4-6 місця з представниками Америки та Нідерландів.

Вікторію святкував чемпіон світу Магнус Карлсен, який набрав у 13 партіях 9 очок. Для нього це друга поспіль перемога на цих змаганнях, а загалом з 2008 року це його п’ятий подібний успіх.

Українці перемагали в 1996 та 2009 роках – Василь Іванчук та Сергій Карякін, який ще в той період представляв нашу державу.

Вейк-ан-Зеє – один з найстаріших і найсильніших шахових турнірів, який проводять щорічно з 1937 року. До 1967 року відбувався в місті Бевервейк, з 1968 року переїхав до Вейк-ан-Зеє. З 1946 офіційно називався «Гооґовенс-турнір», а з 2000 року став називатися «Корус-турніром». Проте неформально турнір часто називають за назвою міста, де він проводиться.

Турнір входить в серію турнірів «Великого шолому». Переможець турніру автоматично класифікується в фінал серії «Великого шолому» в Більбао (Іспанія).

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *